Acer Travelmate 5742G Mac OS X ve Windows 8 Kurulumu

O Makalede ki tüm olasılıkları denedim benimde sorunum tam burada başlıyor;

Ben NVIDIA ekran kartımı deaktif edemediğim için, INTEL ekran kartımı aktif edemiyorum. Yani her halukarda NVIDIA ekran kartım çalışıyor.

Bu nedenle NVIDIA ekran kartımın driverlarını bulmam gerekiyor.

Ekran Resmi 2015-06-25 19.23.20.png

3. Kurulumu tamamladıktan sonra Vietnam Tools sayesinde Wireless Network kartımı tanıtabildim ama i-Tunes de oturum açmak istediğimde bilgisayarı tanımlayamadığı için oturum açmama izinvermediğine dair bir uyarı ile karşılaşıyorum.
App Store vs girememe hatası için aşağıdaki rehberde ki 'network ayarları' adlı bölümü incele.
iMessage Bütün Çözümler
#3 ÇÖZÜLDÜ
Bölüm 2: Network Ayarları
Bölüm 3: iMessage Konfigürasyon dosyalarını sıfırlamak

Adımlarını uyguladıktan sonra Apple Store ve iMessage uygulamalarına giriş yapabildim.
Bölüm 5-B: Clover için SMBIOS ve OS X Seri Numarası Güncelleme
bölümü atlanmamalı ben bunu daha önceden yaptığım için sorun yaşamadım.

Şu anda Ekran Kartı dışında bir sorunum kalmadı gibi denemediğim bir kaç şey dışında;

* Uyku Modu (Uyut seçeneğine bastığımda hiç bir şey gerçekleşmiyor sadece farenin hareketi çok yavaşlıyor ilk tıklamadan sonra eski haline dönüyor.)
* Ses Girişleri (Ses Kartı çalışıyor ses var ama kayıt yapmak istediğimde line-in ve mic girişleri çalışıp çalışmayacağından emin değilim.)
* Batarya Göstergesi (ACPIBatteryManager 1.5.3 kurduğumda gösterge geliyor ama çalışmıyor DSDT patch yapmam gerekiyormuş buna sonra bakacağım.)

Sanırım ekran kartı içinde DSDT patch yapmam gerekecek.

Mac OS X Yosemite 10.10.3 NVIDIA GeForce GT 420M

Bu konuda bana yardımcı olabilecek her türlü dökümana açığım arkadaşlar makale video farketmez eğer ulaştığınız bir şeyler olursa incelemem için buraya yazmanızı rica ediyorum.

Herşey bittiğinde Başarılı Hackintosh Kurulumları bölümüne Acer Travelmate 5742G modelinin tüm donanımlarını destekleyen bir Mac OS X Kurulum Rehberi oluşturmayı düşünüyorum.

Mac OS X Yosemite 10.10.3 NVIDIA GeForce GT 420M

Merhaba arkadaşlar Ekran Kartı sorunumu da çözdüm :)

[Beta] OS X 10.10.3 RAW ve DMG İmajı | Technopat Sosyal

Bu adresten indireceğiniz imajı kurarken tek yapmanız gereken ilk boot ekranında NVIDIA driverlarını açmak yani en baştan temiz bir kurulum yapmamız gerekiyor.

nv_disable=1
bu satırı kullanmayacağız bunun yerine;
nvda_drv=1
bu satırı boot ekranında ekledikten sonra kuruluma devam edebiliriz.

Daha sonra şöyle bir sorun ile karşılacaksınız; kurulum ekranı karşınıza geldiğinde ekranınız kararacak ve açılmayacak bunu atlatmak için bilgisayarı uyku moduna alacağız yani ekranı kapatıp bilgisayarın kapanmasını bekleyeceğiz ekranı tekrar açtığınızda bilgisayar kendisi açılır ise ekran kartı tanınmış bir şekilde ekranımız gelecektir eğer bilgisayar açılmazsa açma tuşuna basarak açıyoruz bilgisayarı ve yine ekran kartı çalışır haldeki kurulum ekranımıza dönüyoruz.

Kurulumu tamamladıktan sonra bilgisayarın her açılışında siyah ekrana ulaşana kadar bekleyip sonra bu işlemi tekrarlıyoruz yani bilgisayarımızı uyku moduna alıp sonra uyandırıyoruz.

Bu sorunun çözümünü daha bulamadım ama şu anda benim için büyük bir sorun değil. Kurulum aşamasında bana büyük fayda sağlayan Technopat'a ve forumda bana yardımcı olan montezuma'ya çok teşekkür ederim :)

Kardeşim travelmade 5742G laptobum var. Sistemi kurdum fakat hala driverlerimi kuramadım. Masaüstümde tıkır tıkır herşey çalışıyor tertemiz. Fakat Laptop hala sorunlu. Bana yardımcı olabilecek misin bu konuda ?

Tabiki elimden geldiğince yardımcı olmak isterim daha önceki mesajlarda benim yazdığım gibi yaşadığın sorunları madde madde yazarsan çözümlerine bakalım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı