Acer v3-551g performans sorunu

demalenmieux000

Hectopat
Arkadaşlar benim ciddi bir sıkıntım var...

• AMD A10-4600M 2.3 GHZ , turbo core 3.2 GHZ
  • Radeon HD 7660G + 7670M with 2GB Dedicated VRAM
  • 8GB DDR3 RAM
  • 500 GB HDD

Özellikleri olan bilgisayarı kullanıyorum. (V3-551G)
Bilgisayar hepimizin malumu, Windows 8 Single Language 64 bit sürümü ile geldi...

Evimde ayrıca Packard Bell Dots2 var.

• Atom N450 1.6GHZ işlemci
  • 1 GB Ram
  • 160 GB HDD
özelliklerine sahip...

Acer V3-551G nin performansından hiç memnun değilim. Bu memnuniyetsizliğimi, Packard Bell Netbook ile karşılaştırarak anlatmak istiyorum...
Biliyorsunuz ki bahsettiğim Packard Bell'in donanımı, Acer'ın donanımına yaklaşamaz bile...

Fakat Packard Bell Netbook, Acer Notebook'tan neredeyse daha iyi performans sergiliyor...
Şöyle ki;
Packard, Acer'dan hızlı açılıyor ve kullanıma hazır hale geliyor.
Packard donanımına göre internet gezinmelerinde takılmalar yapıyor ki bu normal. Fakat Acer da aynı takılmaları yapıyor. Ama bu anormal...

Bilgisayarlardan az çok anlayan biriyim.
Bu sorunların üzerine, türlü inceleme programları ile harddiski, işlemciyi test ettim. Herhangi bir sorun çıkmadı.
Ve servise gönderdim. Servis, ayrıntılı testler yapıldığını ve donanımsal sorun bulunmadığını söyledi. Donanımsal sorun yoksa, iade işlemi de olmaz tabi ki...

Sonra bu konudaki yorumlarınızı okudum...

• BIOS güncellemelerini yaptım. Sorun çözülmedi...
  • AMD sitesinden driver güncellemelerini yaptım. Sorun çözülmedi... (amd cleanup tool da kullandım. yine çözülmedi...)
  • Windows8 i sildim. Windows7 SP1 Ultimate 64bit ile format attım. Yine sorun devam ediyor...

Donanımsal bir sorun yok, bunu biliyorum... O halde sorun yazılımsal...

İki konuda fikir üretemiyorum...
1) Sistem puan değerlendirmeleri üst düzeyde olmasına rağmen, sorun hep var... (şu an Win7 Ultimate SP1 64bit kurulu)

• İşlemci 6,9
  • Bellek 7,2
  • Grafikler 6,6
  • Oyun Grafikleri 6,6
  • Birincil Sabit Disk 5,9

2) Format attım. Windows 7 açıldı. AMD driverlarının hiçbirini kurmamışken, bilgisayar çok hızlıydı... Fakat driverları kurunca, sorun ortaya çıkıyor...

Ne yapmalıyım dostlar? Bana bir yol gösterin...

Sorunları tekrar yazıyorum...
1) Bilgisayar kapalı. Açma düğmesine basıyorum. Açılıyor. Sonra kullanıcı şifremi girip ENTER diyorum. Bu noktadan itibaren, sistemin kullanıma hazır oluşu 2 dakikayı buluyor...
2) Açılıştan sonraki ilk seferde; mesela bir dosyanın, bir programın üstüne fare ile sağ tıkladığımda, bu sağ tık menüsünün açılması 8-9 saniye oluyor...
3) Bir programı açtığımda, programın açılması, bu Acer ın donanımına göre uzun sürüyor...
4) İnternette gezinirken takılmalar oluyor...

Öncelikle foruma hoş geldiniz. Windows 7 ile sorunu çözmeye çalışmanız gerek yok. 8 en iyisi. Şimdi siz ilk olarak buradan Windows 8 64 Bit indirin ve kurun. Sonrasında hiçbir program ve sürücü yüklemeden bütün güncelleştirmeleri yapın.

https://www.technopat.net/forum/windows-8/9708-windows-8-turkce-indirme-baglantilari.html

Bütün güncelleştirmeleri yapınca (İsteğe bağlı olanları da seçip yükleyin -Bing ve Silverlight vs dışında-) Aygıt Yöneticisi'ni açın ve buradan bir ekran görüntüsü koyun. Ona göre ilerleyeceğiz.

Öncelikle foruma hoş geldiniz. Windows 7 ile sorunu çözmeye çalışmanız gerek yok. 8 en iyisi. Şimdi siz ilk olarak buradan Windows 8 64 Bit indirin ve kurun. Sonrasında hiçbir program ve sürücü yüklemeden bütün güncelleştirmeleri yapın.

https://www.technopat.net/forum/windows-8/9708-windows-8-turkce-indirme-baglantilari.html

Bütün güncelleştirmeleri yapınca (İsteğe bağlı olanları da seçip yükleyin -Bing ve Silverlight vs dışında-) Aygıt Yöneticisi'ni açın ve buradan bir ekran görüntüsü koyun. Ona göre ilerleyeceğiz.

Teşekkür ederim...
Şu an indiriyorum Windows 8 i. Biraz uzun sürecek galiba, internet hızım düşük...

Dün akşama dek Windows 8 kullanıyordum. Single Language...
Açıkçası merak ediyorum. "Ona göre ilerleyeceğiz" dediniz ya; neler yapacağız?

Ve neden Windows 7 değil de, Windows 8 üzerinden işlemler yapmayı uygun gördünüz?

Windows 8 daha güncel ve daha stabil bir işletim sistemi. Ayrıca AMD işlemciler için daha güncel altyapıya sahip. Sizin sorunun büyük ihtimalle ekran kartından olduğunu düşünüyorum. Aygıt Yöneticisi'nde yüklenmemiş sürücülere bakıp uygun sürücüeri yükleyeceğiz.

Windows 8 daha güncel ve daha stabil bir işletim sistemi. Ayrıca AMD işlemciler için daha güncel altyapıya sahip. Sizin sorunun büyük ihtimalle ekran kartından olduğunu düşünüyorum. Aygıt Yöneticisi'nde yüklenmemiş sürücülere bakıp uygun sürücüeri yükleyeceğiz.

Fakat ben Windows 8 kullanırken, tüm sürücüleri güncellemiştim, Acer sitesinden... Eksik sürücü olayını Aygıt yöneticisinden kontrol etmiştim... Hatta sonra şüphe edip, belki bir ihtimal diyerek, AMD sitesinden Autodetect Install Driver yazılımı indirip direkt ekran kartı üreticisinin üzerinden en güncel sürücüyü yüklemiştim. Ve sorun yine de devam etmişti...

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı