Acer V3-772G Eski Oyunlarda Kasma Sorunu

atakan7474

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Acer V3-772G cihazım var, güncel oyunları ultraya yakın ayarlarda sorunsuz oynuyorum. Yalnız bazı eski oyunlarda sinir bozucu şekilde FPS sorunu var. Star Trek Online oynuyorum ve savaş esnasında FPS 5-13'e kadar düşüyor. Tüm sürücüler güncel, Win 10 kullanıyorum, cihaz fişe takılı ve yüksek performansta. Sadece bu oyunda oluyor, her şeyi denedim ama nafile. Sıfır kurulum bile yaptım ama değişen bir şey olmadı, çok dengesiz bir FPS var. MSI Afterburner ile değerlere bakayım dedim, GPU clock ve VRAM'in saat hızları değişken. Normalde 954 MHz GPU clock, 2506 MHz VRAM olması gerekiyor. Ama oyunda GPU clock 135-540 MHz, VRAM clock ise 800. Bazen anlık 2506 MHz'ye çıkıyor. Isınma v.s gibi bir sorun da yok, sabit dururken bazen FPS 60 oluyor. Bazense 30-45 arası. Gerçekten çok sinir bozucu oluyor. Yeni oyunların hepsini oynayabilmeme rağmen eski oyunların bazılarında neden böyle oluyor?
  • Intel i5 4210M
  • 12 GB RAM
  • GTX 850M

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı