Acer VN7-792G-520R vs DELL Inspiron 7559 Gaming

Mustafatekno

Kilopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Acer NX.G6TEY.002 Aspire V Nitro VN7-792G-520R Core i5-6300HQ 8GB 1TB (8GB SSHD) GTX960M 17.3" FHD Win 10 | sanalmarketim
DELL Inspiron 7559 Gaming, Core i7-6700HQ, 8GB, 1TB, 4GB GTX960M, 15.6'', Touch UHD, Win10 - UTB70W81C

Sizce hangi bilgisayarı seçmeliyim? Oyun için performans durumları, soğutma, ses kalitesi nasıl? Garantideyken SSD takabilir miyim? Olmazsa Monster alacağım.
Bir de sizden ricam, bunlarla uyumlu M2 SATA SSD ve normal SSD önerebilir misiniz? Fiyat/Performans olarak ortalama seviyede olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dell daha mantıklı bir seçim olacaktır. Bildiğim kadarıyla ssd takarsan zarar vermediğin sürece sorun olmuyor. Servisi ararsan da sana bize getir biz takalım derlerse bir miktar da isteyecekleri için hiç bulaşma derim. Zaten tek vidayla açılıyor arka kapak.

Acer' ın bu modelide oldukca iyi ama Dell her açıdan daha üstün. Özellikle servis konusunda Acer pekde iyi değil. Bakıma gönderilen cihazın RAM ve HDD kapağına garanti etiketi yapıştıran nadir firmalardan biri.

Konuyu hortlattım ama ilk laptopum acer aspire serisindendi. Bu yorumu 7 yıllık acer laptoptan yapıyorum. Hiç servise götürmedim.
Uzun incelemeler sonucu dell laptopun eksisinin çok olduğunu gördüm.
Kararımı değiştirdim.
Acer almayı düşünüyorum şu anda.
Ahanda buraya yazıyorum bilginize..

Dell laptop artıları

+stylish chassis
+ convenient surfaces
+ no obvious build quality issues
+ great maintainability
+ good touchpad, but limited functionality
+ illuminated keyboard
+ 4K IPS display with touch support
+ very good gaming and application performance

Eksileri

- not very torsion-resistant
- loud creaking when you try to twist it
- no optical drive
- mediocre keyboard
- touch not always useful
- very glossy screen
- suboptimal Turbo utilization
- sometimes annoying fan control
- (too) high power consumption under load

Son not: Acer Aspire V Nitro Black Edition VN7-792G-74Q4 Notebook Review

Eksi, artı olayı göreceli bir durum. Mesela DVD olmaması, mat ekran olması benim için avantaj:

-En son ne zaman DVD kullandığımı hatırlamıyorum ve de bunun için boşa ağırlık ve daha iyi soğutma sağlıyor.
-Gündelik kullanımda Fan sesi yok desem yeridir Asus K555UB-XO99D modelinde i5-6200U işlemci ile tek fan var 2 fanlı Dell 7559 modelinden daha sesli çalışıyor. Başkası söylese hadi lan derdim ama durum böyle.
-Yüksek enerji tüketimide nedir anlamış değilim. Dizüstü masaüstü değilki o kadar farketsin. Batarya ömrü günlük kullanımda 7 saat götürüyor daha ne olsun. DVD olmaması bana göre batarya için yer sağladı. Donanım çıkarırken diğer donanımlara yer kalıyor.
-FHD gece ve gündüzde gözünüzün daha az yorulduğunu ve gündüzde görüşünüz parlak ekranlara oranla daha iyi. Önceki dizüstü bilgisayarımın ekranı parlaktı.
-Kasa kalitesi desen emsallerinden çok daha kaliteli

Olumsuz durum olarak klavye aydınlatmasının olmayışı fakat sadece Türkiye'deki modellerde yok.
Bir de Type-C girişi olsa süper olurmuş. :)

Saolun yardımlarınız için. MSI GE70 2QE modelini indirimdeyken 3680tl ödeyerel aldım.Nedeni ürünün magazada touchpadi bozulmuş sıfırını takmışlar.24 ay garantili çok sağlam bir bilgisayar.Çizik bîle yok

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı