Çözüldü Acer XF240QS'dan memnun kalır mıyım?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Alpay Bozel

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar Acer XF240QS monitör aldım. Hepsiburada üzerinden 1399TL'ye aldım sizce memnun kalır mıyım iyi ve kötü yanları neler sizce?

Not: Oyun oynadığım için aldım ve TN panelden yana sıkıntım yok.
Screenshot_2020-09-07-17-01-01-309_com.android.chrome.jpg

Çözüm
5-6 aydır kullanıyorum. Şuana kadar hiçbir sıkıntısını görmedim. Bazıları için kalın çerçeve rahatsız edici olabilir ama benim için bir sorun değil. Hatta daha iyi. Oyuna daha iyi odaklanmamı sağlıyor. İnce çerçeveli monitörlerde aynı şeyi yakalayamıyordum. Tek sıkıntısı ki o da çok ufak bir şey, fabrika çıkışlı O.C'li olduğu için (144'den, 165'e) biraz ısınıyor. Bu fiyatta bu özelliklere sahip en iyi monitörlerden biri.
Almadan önce sormalıydınız.

Dediğinizden bir şey anlamadım. Benim amacım nasıl bir monitör, alınır mı? Veya iyi, kötü yanları. Almamla bir alakası yok ki ben bilgi edinmek için soruyorum.

Monitör güzel görünüyor. Sıkıntısı yok gibi ancak biraz daha ince çerçeveleri olsaymış yoksa monitör güzel gibi. 😉👍

Evet, çerçevesi kalın ama alışabiliceğimi düşünüyorum. Teşekkürler. 😄

Son düzenleyen: Moderatör:
5-6 aydır kullanıyorum. Şuana kadar hiçbir sıkıntısını görmedim. Bazıları için kalın çerçeve rahatsız edici olabilir ama benim için bir sorun değil. Hatta daha iyi. Oyuna daha iyi odaklanmamı sağlıyor. İnce çerçeveli monitörlerde aynı şeyi yakalayamıyordum. Tek sıkıntısı ki o da çok ufak bir şey, fabrika çıkışlı O.C'li olduğu için (144'den, 165'e) biraz ısınıyor. Bu fiyatta bu özelliklere sahip en iyi monitörlerden biri.

Çözüm
Teşekkür ederim. Kullanan birisi olarak size sormak istiyorum parlaklığı açısından memnun musunuz acaba ? Ve ısınması bi problem çıkarır mı ?

Teşekkür ederim. Kullanan birisi olarak size sormak istiyorum parlaklığı açısından memnun musunuz acaba ? Ve ısınması bi problem çıkarır mı ?
Parlaklık olarak bir sorun teşkil etmiyor benim için. Ağır bir FPS oyuncusu olduğumu söyleyebilirim. Hiçbir oyunda sorun teşkil etmedi. Isınması kimine göre uzun vadede az biraz ömür kısaltabilir. Atıyorum 5 sene gidicekse 4-4.5 sene gider. Ama fabrika çıkışlı olduğu için hiç problem de olmayabilir.

Parlaklık olarak bir sorun teşkil etmiyor benim için. Ağır bir FPS oyuncusu olduğumu söyleyebilirim. Hiçbir oyunda sorun teşkil etmedi. Isınması kimine göre uzun vadede az biraz ömür kısaltabilir. Atıyorum 5 sene gidicekse 4-4.5 sene gider. Ama fabrika çıkışlı olduğu için hiç problem de olmayabilir.
Zamanınızı alıyorum ama güneş altında ya da ışıklı ortamda ekran çok yansıtıyor mu ışığı. Yani rahatsız ediyor mu sizi ? Birde 144hz ve 165hz arasında bir fark hissediyor musunuz ? Cevaplarsanız çok sevinirim 😊 Son olarak display port çıkıyor mu içinden

Zamanınızı alıyorum ama güneş altında ya da ışıklı ortamda ekran çok yansıtıyor mu ışığı. Yani rahatsız ediyor mu sizi ? Birde 144hz ve 165hz arasında bir fark hissediyor musunuz ? Cevaplarsanız çok sevinirim 😊
144 ile 165 arasında "wow" dedirticek bir fark yok ama illa anlaşılıyor aradaki fark. Güneş konusuna gelicek olursak, ben balkonda oturduğum için aşırı derecede güneş alıyor. Bu yüzden güneşte ekranı görmem zor oluyor. Yansımadan kastığın buysa eğer.

Yeni konular

Geri
Yukarı