AOC 24G2U kullananlar memnun mu?

Eutr61

Kilopat
Bu monitörü uzun süredir ışık sızmasız, ölü pikselsiz kullanan var mı?
Mağazada test etsen bile 10 gün sonra ölü piksel çıkabiliyormuş. Yani işimiz tamamen şansa mı kaldı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ölü piksel çıkarsa iade hakkınızı kullanabilirsiniz. Tabi bu model ölü piksel konusunda yüksek risk içeriyor. Gerçekten şansa ihtiyacınız olan bir konu evet.

Edit: Ben 999 TL'e satın aldığımda çok yoğunluk vardı iade hakkımı kullanmadım. 2 adet ölü pikselimle mutlu mesut yaşıyoruz. Benim kullanımıma engel olmuyor. Kasım ayından bu yana ölü pikselde artış olmadı. 3 yıl garantisi var son 6 ay panel değişimine yollamayı düşünüyorum.

Ölü pixel varsa vardır, yoksa yoktur hocam 10 gün sonra çıkması için panelin hasar alması gerekir. Biz yaklaşık 1 aydır kullanıyoruz her şeyinden de memnunuz monitörün ve ölü pixel bizde çıkmadı. Modelde ölü pixel çıkan arkadaş çok bu arada ama çıkarsa iade edebilirsiniz.

Ben de 1.5 aydır kullanıyorum, ilk gelen monitörde ekranın ortasında bir ölü piksel çıktı, onu iade ettim.
2. gelen monitörde de ölü piksel çıktı ama sol en üstte (çerçeve ile dip dibe diyebiliriz) o yüzden rahatsız etmiyor beni ve uğraşmak istemedim tekrardan. Işık sızması gelen 2 monitörde de yoktu.
Bence güzel bir monitör, fiyatına göre çok iyi.

Ben 5 aydır kullanıyorum ölü piksel yok Allah'a şükür. Işık sızmam çok çok az var siyah ekran olduğunda da kenarlara çok dikkatli uzun süre bakarsan anlaşılıyor ondan rahatsız hiç etmiyor ben çok beğendim monitörü. Bizim burada e-spor Cafe'de Samsung LC27FG73FQMXUf monitör vardı çok beğeniyordum 24G2U alınca renkleri kötü gelmeye başladı 24G2U renk konusunda kötüleyenlere fazla inanmıyorum artık.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı