Açığa geçme

Yeni düzenlemeye göre sadece sınıfta kalırsan açıköğretime geçebiliyorsun yani geçemezsin ancak yine de şu anki okulundaki rehberlik servisine danış.
Ben 2022-2023 öğretim yılında sınıfta kalmıştım. Yani geçebiliyor muyum açığa? Bu sene değil geçen sene kaldım.

Depremden dolayı Kahramanmaraş'tan Bursa'ya geldik. Orada okula gidiyordum fakat buraya gelince çalışmak zorunda kaldım. Açığa geçmeye çalıştım fakat konteynırda kalmam veya anne babanın ölmesi durumunda geçebilirmişiz. Benim çalışmaya ihtiyacım var nasıl açıktan devam edebilirim? Teşekkürler. (12. sınıfım şu anda.)
Hafızlık kursuna yazılıp geçebilirsin. Sonra oradanda çıkarsan sorun olmaz muhtemelen.

Ben 2022-2023 öğretim yılında sınıfta kalmıştım. Yani geçebiliyor muyum açığa? Bu sene değil geçen sene kaldım.
Kaldığın sene geçebilirsin ki üst üste kalırsan onlar seni oto açığa atacaklar.

Hocam genelgenin bir bölümünde çeşitli nedenlerle 9.sınıfta özürsüz devamsızlık hakkını doldurmuş öğrenciler diyor özürsüz hakkı doldursam girebiliyor muyum?
Cümlenin tamamını okumanız lazım. Liseye kaydının hiç olmaması lazım. Liseye kaydınız yapılmış dolayısıyla o madde sizin için geçersiz.

Hocam bu sene devamsızlıktan kalırsam geçebiliyor muyum?
Evet öyle görünüyor en iyi bilgi için rehberlik servisine danış, ama kalıp açığa geçmen sadece zaman kaybın olur yılını öldürürsün

Evet öyle görünüyor en iyi bilgi için rehberlik servisine danış, ama kalıp açığa geçmen sadece zaman kaybın olur yılını öldürürsün
Hocam inanın yılımın yanması hiç önemli değil okula devam edersem ben yanacağm canlı canlı.

Yeni konular

Geri
Yukarı