Açık Arttırma ile Domain Almak Güvenilir mi?

Ozan Tan

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar ben Ozan;
Sorum şu. Ben uzun zamandır bir e ticaret sitesi (C2C) açmayı düşünen birisiyim ve kendime ve projeme uygun bir domain adını bulmuştum bundan birkaç ay önce de sahipsizdi. Yakın tarihte alınmış siteye girdiğimde de Bido (.) Nokta com adresli bir açık arttırma sitesinden alınabileceğine yönelik bir bulguya rastladım. Normalde bu tür işe girmem ama sağlam bir isim olduğundan almak istiyorum güvenebilir miyim ve bu alışverişi nasıl gerçekleştirebilirim? Öğrenciyim, kendime ait bir sermayem ya da bir gelir kaynağım yok para bulmam biraz güç.

NOT: Site alt kısımda şunları belirtmiş ""Disclaimer: The existence of this form does not constitute an offer to sell this domain, and the owner of this domain is not otherwise stating any concrete intention to sell the domain. By hereby submitting a request for information and/or a purchase offer you are acting as the sole initiator of a possible transaction between you and the owner of this domain."" yani anladığım kadarıyla alıcıyla beni buluşturuyor 15 $ teklifte bulundum ve e-mail adresimi yazdım gerisini satıcının insiyatifine bırakmış bir site de 150 TL gibi bir parayı riske atamam bana güvenilir bir şekilde bu ticareti gerçekleştirmem için bir yöntem söyleyebilecek varsa sevinirim satıcı ile iletişime geçtikten sonraki süreçte meydana gelecek alışveriş olduğundan domain adını almak için kullanabileceğim bir ödeme yöntemi var mıdır, burada kendimi tekrar etme nedenim ciddi bir şekilde domain adını dolandırılmadan aracılara yüksek rakamlar vermeden elde etmek istememden dolayı.

15 Dolarlık teklifim sonrası satıcıya yazdığım yazı (İngilizce olarak Türkçe halini görmektesiniz);
Merhabalar, birkaç ay önce bu alan adresini sorguladığımda, bir sahibi yoktu ve siz onu satın aldınız, bu yüzden çok fazla ilgilenen kişi olacağını düşünmüyorum. Türkiye'den çok fazla bütçesi olmayan bir lise öğrencisiyim ama bunu istiyorum ve uygun bir fiyat bekliyorum. Benimle iletişim kurmak için: Xxxxxxx (e-posta adresim)
(Evet bir açık arttırma da böyle bir davranış mübalağa ama fazlasıyla kafama takmış durumdayım çünkü ellerimden kayıp giden alınmamış iyi bir domain adresiydi)

Güvenilir olup olmadığı hakkında bir bilgim yok, ancak domain al-sat yapan bir çok insan var.

Büyük ihtimal bunlardan birine denk geldiniz ve ne kadara satacağı tamamen size karşı bakış açısıyla alakalı.

Arkadaşım 1000 Dolar'a satmıştı bir ara zengin bir iş adamına.

Güvenilir olup olmadığı hakkında bir bilgim yok, ancak domain al-sat yapan birçok insan var.

Büyük ihtimal bunlardan birine denk geldiniz ve ne kadara satacağı tamamen size karşı bakış açısıyla alakalı.

Arkadaşım 1000 Dolar'a satmıştı bir ara zengin bir iş adamına.

Teşekkürler peki ben ödeme yöntemini nasıl gerçekleştirebilirim rica etsem arkadaşınıza sorabilir misiniz?
Teşekkürler peki ben ödeme yöntemini nasıl gerçekleştirebilirim rica etsem arkadaşınıza sorabilir misiniz?
dolandırılmak istemiyorum satıcı ile aramdaki ticaret yüz yüze olamayacak ne yazık ki güvenilir bir yöntem arayışındayım.

dolandırılmak istemiyorum satıcı ile aramdaki ticaret yüz yüze olamayacak ne yazık ki güvenilir bir yöntem arayışındayım.
Arkadaşımla görüşmüyorum, ayrıca internet üzerinden yapacağınız her karşılıklı alışveriş sizin aranızdadır.

Şahsen sizin yerinizde olsam büyük işler ile uğraşacağımı söylemem. Daha pahalıya satabilir çünkü.

Geri
Yukarı