Açık Kaynak kodlu Linux önerisi

Aga neye gülüyonuz anlamıyorum 6 ay kali linuxu aktif sanal makinede kullandım, ben daha basit, içinde yüklü gelmeden linux merak ediyorum kullanan varsa paylaşır deneyimlerini diye sordum. Biri beni küçümsüyor öbürü gülüyor bi garipsiniz.

Debian kurasım var çok farkı var mı

Son düzenleme:
Aga neye gülüyonuz anlamıyorum 6 ay kali linuxu aktif sanal makinede kullandım, ben daha basit, içinde yüklü gelmeden linux merak ediyorum kullanan varsa paylaşır deneyimlerini diye sordum. Biri beni küçümsüyor öbürü gülüyor bi garipsiniz.
3-5 yabancı forumun Kali sayfasına girip baksan, söyleyeceğim her şey var orada zaten. Başa tutturulmuş bir şekilde.

Senin yaptığının bi' farklısı da Windows'u PRO kullanıp "Bitlocker verilerimi sildi" diye konu açanlar.

Pentesting güzel miydi? Öyle güzel kullanmış, öğrenmişsin ki Linux'u Kali dağıtımında, konuda hala "işletim sistemi" olarak yazıyor, yetmiyor üstüne görünümü de dağıtıma bağlıyorsun.

Bilgisiz olmanı "Kali kullandım" diyerek baskılamana gülüyorum.

Rastgele bir dağıtıma Plasma kurup benim gibi özelleştirebilirsin veya Elementary dağıtımı ile bugzilla bir OS kullanabilirsin MAC OS görüntüsü istiyorsan.

1698083180750.png

Amacım Mac benzeri bir arayüz yapmak değildi bu arada, onu da belirteyim. Benzemiyor demeyin.

Aga neye gülüyonuz anlamıyorum 6 ay Kali Linux'u aktif sanal makinede kullandım, ben daha basit, içinde yüklü gelmeden Linux merak ediyorum kullanan varsa paylaşır deneyimlerini diye sordum. Biri beni küçümsüyor öbürü gülüyor bir garipsiniz.

Debian kurasım var çok farkı var mı?

Debian'da kurabilirsin. Sadece dikkatli ol. Sonra yanlışlıkla "rm no-root-preserve" gibi tehlikeli komutları yazıp suç atma.

Arkadaşlar bilgisayarıma kuracağım R5 3400G RX570 yani AMD işlemcim ve AMD ekran kartım var. Hangi işletim sistemini önerirsiniz? Ve neden? Mac tarzı bir görünüm olursa sevinirim.
Herhangi bir dağıtımı alıp macOS görünümlü yapabilirsiniz. GNOME tabanlılar tam benzemese de andırıyor.

Kendinize dağıtım seçmek için

Aga neye gülüyonuz anlamıyorum 6 ay Kali Linux'u aktif sanal makinede kullandım,

Kali Linux genelde kendini hacker zanneden, ve havalı görünmek isteyenler tarafından kurulduğundan biraz espri malzemesi oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı