Acik lise 3. sinavlarina girip üniversite okunabilir mi?

GloomyPug

Hectopat
1. sinavlarda din-7'den kaldigim icin tekrar vermem gerekiyordu fakat ben hem hasta oldugum icin hem de tekrar kayit olmam gerektigini bilmedigim icin 2. donem kaydimi yaptirmadim. 3. donem din sinavimi verip universiteye yerlesebiliyor muyum? Yani vaktim oluyor mu oyle bir şey icin? Cevaplarsaniz cok mutlu olurum.

Lise diploman lazim kayit icin. Senden isteyecekleri belge bu. E-devlette lise mezunu gozukursen olur.

Ben seyi merak ediyorum. Tercih yapabilmek icin falan mezun olmus olmam gerekiyor mu? Yani ben 3. donem sinava girip universiteye girebilecek miyim? Tek merak ettigim o.
Kayıt olabilmen için mezuniyet belgesi lazım geçici mezuniyet belgesi alıp daha sonra okuldan mezun olup kayıt yapabiliyorsun arkadaşım öyle yaptı tercihte sıkıntı yok

Ben seyi merak ediyorum. Tercih yapabilmek icin falan mezun olmus olmam gerekiyor mu? Yani ben 3. donem sinava girip universiteye girebilecek miyim? Tek merak ettigim o.
Sinava girersin sorun yok. Tercih yaparsin kazanirsin fakat kazanirsan diploman lazim. Yani liseyi bitirdigine kanıt.

Tercih yapmak için diploma puanı belli olması gerekmez mi? Neye göre tercih yapılıyor?
4 yıllık obp eksik dersler olmadan hesaplanıyor büyük ihtimalle.Üniversiteye kayıt için diploma şart ama durumunu ibraz ettiğinde sana yaklaşık ekim ayına kadar bir süre tanıyorlar. Süreden tam emin değilim ama yeterli bir süre veriyorlar.

Geri
Yukarı