Açık lise erken bitirilir mi?

Rowaulf

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Çukurova/ADANA
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Ryzen 5 5500 Ekran Kartı: Zotac GeForce RTX 3050 Twin Edge RAM: G.Skill 3000MHz CL16 DDR4 8x2 16 GB
SSD: Adata Legend 750 500GB M.2 SSD Anakart: Gigabyte B450M k r1.0 Telefon 1 : iPhone 13 pro Telefon 2 : Redmi Note 11 128/6
Klavye: GamePower Warlock Compact Mouse: Everest Sagitta Mikrofon:Boya BY-M
Meslek
Video Editör / YouTuber
Merhaba, şu an bilerek devamsızlık yaparak açık liseye geçeceğim lise 3'üm. Araştırdım ve MEB ile iletişime geçtim 1 defa sınıfta kalanlar açığa geçebiliyor. Ancak aklımda ki soru şu? Açık lise de kredi sistemi nedir ve ben 1 sene tekrar okuyacağım için erken bitirme şansım var mı? Yani 1 senem boşa gidecek mi yoksa kredi sistemiyle vesaire 1 sene erken bitirmem mümkün mü?

Merhaba, şu an bilerek devamsızlık yaparak açık liseye geçeceğim lise 3'üm. Araştırdım ve MEB ile iletişime geçtim 1 defa sınıfta kalanlar açığa geçebiliyor. Ancak aklımda ki soru şu? Açık lise de kredi sistemi nedir ve ben 1 sene tekrar okuyacağım için erken bitirme şansım var mı? Yani 1 senem boşa gidecek mi yoksa kredi sistemiyle vesaire 1 sene erken bitirmem mümkün mü?

Erken bitirebilirsin 3.dönem dersleri yaşın sınıfına göre büyük olduğu için açık olur.

Açık liseye kalmadan direkt geçebilme şansın olsaydı evet erken bitirebilirdin fakat Öyle yaparsan büyük ihtimal örgündekiyle aynı sürede bitirirsin. @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE hocam daha bilgili bu konularda.

Erken bitirebilirsin 3.dönem dersleri yaşın sınıfına göre büyük olduğu için açık olur.

Yaşım 16 hocam. Bu dönem, kredi vesaire tam olarak nedir bilmiyorum. Şu durumda sınıfta kalıp açığa geçececeğim için tekrar 11. sınıf okuyacağım ve ekstra olarak 1 senem gidecek mi diye tereddüt ediyorum. Kredi sistemiyle erken bitirme oluyormuş sanırım.

Yaşım 16 hocam. Bu dönem, kredi vesaire tam olarak nedir bilmiyorum. Şu durumda sınıfta kalıp açığa geçececeğim için tekrar 11. sınıf okuyacağım ve ekstra olarak 1 senem gidecek mi diye tereddüt ediyorum. Kredi sistemiyle erken bitirme oluyormuş sanırım.

Yok yaşını sormuyorum normalde sınıfta kalmasan lisede bitireceğin sürede bitirirsin çünkü 3.dönem sınavları açılmış olur. Yaşın olduğun sınıftan küçük falansa bir sene erken gönderilme durumu falan o zaman bilmiyorum birkaç kişiye daha danışsan iyi olur.

3 sene içerisinde bitirmiştim. 192 kredi istiyordu o zaman şu an biraz daha düşmüş sanırım. Rahatlıkla bitirebilirsin.

Açık lisede ki sistem şudur
Mezun olmak için şuan itibariyle en az toplam 8 dönem yani 8 kere sınava girmiş olmak ve 170 krediyi tamamlamış olmak ve 58 zorunlu dersi geçmek gerekiyor ancak senin 1 sene kaldığı için açıköğretim seni atıyorum 7. Dönemde sayıyor ve seni 140 kredi ile başlatiyor 58 zorunlu ders değil 12 zorunlu ders ile başlatiyor 140 krediyi 170e tamamlayıp 12 zorunlu dersi de geçersen 1 seneden daha az bir sürede mezun olabiliosun

Yaşın 17'ye girince 3. dönem sınavlarına girme hakkın olacağı için örgüne göre daha hızlı bitirirsin. 17'ye ne zaman gireceksin? Açık liseye geçince tekrar konu aç, ortak derslerinin sayısını, kredini söylersin ona göre değerlendiririz.

Son düzenleme:
Yaşın 17'ye girince dönem şartı 5'e düştüğü için ve de 3. dönem sınavlarına girme hakkın olacağı için örgüne göre daha hızlı bitirirsin. 17'ye ne zaman gireceksin? Açık liseye geçince tekrar konu aç, ortak derslerinin sayısını, kredini söylersin ona göre değerlendiririz.
5 dönem şarti sonlandırıldı yeni kayıt olanlar için 8e geri geçildi ama arkadaşın 1 senesi kaldığı için 7. Dönemde sayarlar muhtemelen

Yeni konular

Geri
Yukarı