Açık lise sınavları nasıl?

Zerisez

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Yeni sistem geldi bildiğiniz gibi bu sene açık lise sınavlarına girmiş kişilere sınavlar hakkında sorular sormak istiyorum.
Sınavlar zor mu oluyor?(örgüne göre)
Sayısaldan bir arkadaş sınavda bilmediğimiz konular çıkıyor dedi ne kadar doğru?
Kredimiz düşükse istediğimiz kadar ders seçip yükseltebiliyor muyuz?
250 kredi yapınca direk mezun olmadan YKS sınavına girebiliyormuşuz. 250 kredi yapmak nasıl zorlukta?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sınavlar zor mu oluyor örgüne göre?

Oldukça basit. Kitaptaki sorulara ve çıkmış sorulara çalışmanız genelde yetiyor.

Sayısaldan bir arkadaş, sınavda bilmediğimiz konular çıkıyor dedi. Ne kadar doğru?

Kesinlikle yanlış, hiçbir doğruluğu yok. Arkadaşın dersine çalışmazsa tabii ki de konusunu bilemez. Kitap ve çıkmış sorular üzerinden çıkıyor genelde.

Kredimiz düşükse istediğimiz kadar ders seçip yükseltebiliyor muyuz?

Dönemlik en fazla 12 ders ve 35 kredilik ders alabiliyorsunuz. Normalde böyle, değiştiyse bilmiyorum.

250 kredi yapınca direkt mezun olmadan YKS sınavına girebiliyormuşuz. 250 kredi yapmak nasıl zorlukta?

Mezuniyet şartlarından birisi zaten 170 kredi. 170 kredi ve üzeri bir açık lise öğrencisi, açık liseden mezun olabilir. 170 krediyi tamamlayacaksın, zorunlu dönemi okuyacaksın ve ortak dersin kalmayacak.

Oldukça basit. Kitaptaki sorulara ve çıkmış sorulara çalışmanız genelde yetiyor.

Kesinlikle yanlış, hiçbir doğruluğu yok. Arkadaşın dersine çalışmazsa tabii ki de konusunu bilemez. Kitap ve çıkmış sorular üzerinden çıkıyor genelde.

Dönemlik en fazla 12 ders ve 35 kredilik ders alabiliyorsunuz. Normalde böyle, değiştiyse bilmiyorum.

Mezuniyet şartlarından birisi zaten 170 kredi. 170 kredi ve üzeri bir açık lise öğrencisi, açık liseden mezun olabilir. 170 krediyi tamamlayacaksın, zorunlu dönemi okuyacaksın ve ortak dersin kalmayacak.

Dostum bildiğin gibi yasalar değişti bu yüzden sınav zorluğuda değiştini söylüyorlar. Sen bu sene sınava girdin mi?

Dostum bildiğin gibi yasalar değişti bu yüzden sınav zorluğuda değiştini söylüyorlar. Sen bu sene sınava girdin mi?

Açık lise okumamışları okutmak isteyen bir proje sınavları gayet basit sınav zorluğunun değiştiğini kim söyledi kaynak nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı