Açık lise üniversite için iyi midir?

Açık lise mezunları da ilgili puanı tutturması durumunda istediği üniversite ve bölümüne gidebilir. Açık lise mezunu olması engel oluşturmuyor. Eğer okul birinciliği yoksa da açık liseye geçmesini öneriyorum. Kardeşinizin hangi bölümü okuduğunu bilemiyorum da eğer ki bölümüyle alakalı 4 senelik bir bölüme gitmeye çalışacaksa da M.T.O.K fırsatı oluyor. Kardeşiniz hangi bölümü okuyor meslek lisesinde ve üniversitede hangi bölümü kazanmak istiyor? Belirtirseniz yardımcı olmak isterim.
ABD'de falan üniversite okunamıyor diyorlar. Ama tabi doğrusunu bilmiyorum.

@Ramisha1, kaynağınız varsa atarsanız seve seve incelemek isterim. ABD'deki işleyiş sürecini bilmiyorum da üniversitelerimizi de adamakıllı tanıdıklarını düşünmüyorum. Muhtemelen oradaki sistem farklı.

@Ramisha1, kaynağınız varsa atarsanız seve seve incelemek isterim. ABD'deki işleyiş sürecini bilmiyorum da üniversitelerimizi de adamakıllı tanıdıklarını düşünmüyorum. Muhtemelen oradaki sistem farklı.
Kulaktan dolma bilgilerden duydum ben de. Herhangi bir kaynak yok yani. ABD'de yaşayan birine sorduğumda "gelinebiliyor" diyorlar. Ama buradaki birine sorduğumda "AÖL diploması ABD'de geçmiyor" diyorlar.

@Ramisha1, kesinliği olmadığı için kulaktan dolma bilgi oluyor. Onların da nereden duyduğunu bilmiyorum. Muhtemelen birisinden duyuyorlar ve kesinliğini araştırmadan onlar da çevresine söylüyor. Böylelikle de yanlış bilgi yayılmış oluyor. İnsanımızda araştırma kültürü yok maalesef.

@Ramisha1, kesinliği olmadığı için kulaktan dolma bilgi oluyor. Onların da nereden duyduğunu bilmiyorum. Muhtemelen birisinden duyuyorlar ve kesinliğini araştırmadan onlar da çevresine söylüyor. Böylelikle de yanlış bilgi yayılmış oluyor. İnsanımızda araştırma kültürü yok maalesef.
Ama yine de kabul oranı alma ihtimali düşebilir gibi geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı