İyi bir üniversite için iyi bir lise şart mı?

Kesinlikle şart değil. Tabii, yine de katkıları olacaktır ama en önemli etken sizin isteğiniz. İsteyerek çalıştıktan sonra bence olamayacak şey yok. Matematik gibi sayısal derslerde başarılı olmak üstün bir zeka gerektirmiyor. Bence çalışan herkes hedefine ulaşabilir.

Hocam sayısal alandan gireceksiniz büyük ihtimal, özel Ders'e gerek var mı yok mu orası sizin bileceğiniz iş fakat, ben üniversitede okurken Türkiye'de açık liseden gelenler, meslek lisesinden gelenler, sağlık, fen ve anadolu liselerinden gelenler vardı. 2 yıllık üniversiteyi DGS ile 4 yıllık yapıp gelen de vardı. Anlayacağınız lise önemli değil neden inanmak istemeyip soruyorsunuz hala anlamıyorum?

Annem ile babam bayağı önyargılı davrandı herhalde o yüzden sanırım ama sınava 2.kez girenler 1.sinden iyi sonuç çıkarıyor değil mi?

Gerçekten mi? Matematik fen gibi sayısal derslere çok çalışan özel ders vb. takviyeler ile sınava girse rahatça kazanabilir mi? Yoksa %5 olasılık ile kazanma oranı mı var?
Gerçekten. Kendi masanın başında geçirdiğin zaman, senin başarını belirleyecek. Çok ciddi diyorum, düzgün çalışırsan çok rahat istediğin bölümü kazanırsın. Lisen değil çalışman seni bir yerlere götürür. Bunu da unutma lütfen.

Sınava ikinci kez girince genelde ilkinden iyi yaparsın. Ben istediğim bölüme 2. senemde gittim.

İyi bir kariyer, iyi bir okul içerisinde olgunlaşır. Asıl önemli olan kişinin azmidir. Azimsiz öğrencinin çok başarılı olduğunu istisnalar hariç gören var mı? Fen lisesine gidenler dahi değil, iyi bir gelecek hedefi olan azimli gençler. Anadolu ya da fen lisesine girerseniz daha iyi eğitim alırsınız. Daha alt klasmanlar için bireysel olarak her şeyinizi vermeniz gerekiyor, eğitim yetersiz ve çok temel.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı