Açık lisede 2. dönem açığa geçsem krediyi doldurmam daha kolay olur mu?

Mustafakrk12

Centipat
Daha fazla  
Herkese iyi günler. Başlıkta da belirttiğim gibi açık liseye geçmek istiyorum. Bu yıl lise son sınıfım sağlık sorunlarımdan dolayı devamsızlık sıkıntı olacağından açık liseye geçmek istiyorum. 11. sınıfta depremden dolayı AYT konuları yarım kaldı. 3 yılın karne ortalaması 85 civarında. Aklıma takılan birkaç soru var. Sizden ricam cevaplayabilir misiniz?
1) Tyt/Ayt konularım hiç yok. Aralık ayında yapılacak sınavlardan bazılarından kalıp bazılarından geçersem nisan ayında geçtiğim sınavlara tekrar girmeme gerek var mı?
2) 2. dönem açığa geçsem krediyi doldurmam daha kolay olur mu?
3) sosyal bilimler lisesine devam ediyorum. Sayısal alan yok sadece eşit ağırlık var. Dolayısıyla fen görmedim. Açık öğretim sınavlarında hangi derslere girmem gerekir?
4)ilk dönem açığa geçip ikinci dönem okuluma tekrar geçebilir miyim, geçersem kaldığım yerden mi devam eder yoksa 12. sınıfa yeni başlamış mı sayılırım?
Aklıma takılan sorular bunlardı yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Aralık ayında yapılacak sınavlardan bazılarından kalıp bazılarından geçersem nisan ayında geçtiğim sınavlara tekrar girmeme gerek var mı?
Telafi sınavına giriyorsun kaldığın dersten. O dersten 3 kere kalırsan muafsın TDE hariç, onu vermek zorundasın her türlü.
2. dönem açığa geçsem krediyi doldurmam daha kolay olur mu?
Sana bağlı yüksek puan almalısın.
ilk dönem açığa geçip ikinci dönem okuluma tekrar geçebilir miyim, geçersem kaldığım yerden mi devam eder yoksa 12. sınıfa yeni başlamış mı sayılırım?
Kredine göre denk geldiğin sınıfa gidersin, 1. dönem derslerini bitirdiysen 2. döneme başlarsın işte, eğer geçemediğin ders varsa okulda sorumluluğa girersin.

Yeni konular

Geri
Yukarı