Açık lisede başarı artar mı?

Fur1907kan

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Mersin
Böyle olacağı belliydi. Zamanında çok söyledik. Açık lise imkanını değerlendirin, böyle bir imkan bulunmaz ve zamanla bunun da önüne geçeceklerdir diye herkes söyledi; fakat çoğunluğu açık liseye kötü gözle baktı. Açık liseye mi geçilir tarzında açık liseyi küçümsedi. Şimdi isteseniz de açık liseye geçemezsiniz, herkese geçmiş olsun.

Sabah 8'den akşam 4'e liseye giden birine göre açığa geçen sabah 9'den akşam 5'e YKS'ye çalışan daha iyi mi bir puan alır?

Kanka sınavlar kolay olduğundan dolayı çoğu kişi ortalama kasmak için yani obp yükseltmek için gidiyordu.

Başarı artarmı sorusuna ise senin çalışmana bağlı tam olarak, evet açık lisede obp daha iyi olur fakat çalışma programını sen belirliyiceksin motivasyonunu sen yapıcaksın sen kalkıp çalışıcaksın ve herşey sana bağlı olduğundan dolayı çoğu zaman kalkıp çalışmıyorsun yatmak daha kolay geliyor
Şahsen ben geçmemiştim kendime yardımcı olmak amaçlı okula gittim çünkü ben yatarken bi anda kalkıp ders çalışmam lazım demem birşey olması lazım beni yataktan kaldırıcak.

Bazıları okulda birisi anlatmadığı sürece anlamaz, bazıları kendi halinde herkesten uzak daha iyi anlar. Kimse kesin bir şey söyleyemez.

Okulda gördüğün eğitim çok boş ve sana 12. sınıfı öğreticekler yani 9-10-11 de eksiğini gidermen zorlaşacak. Gene olan biz 2006'lılara oldu.

Net konuşmak zor. Açık liseye geçip de çalışmayan öğrenciler var, yok değil ya da aşırı derecede çalışıp yanlış çalışan öğrenciler de var. Çok çalışmanın yanı sıra mantıklı da çalışmak gerekiyor. Örneğin bazı öğrenciler iyi olduğu konuya çalışıp kötü olduğu konuya çalışmıyor, sonra niye netim artmıyor diyor. İyi olduğun konuya çalışırsan zaten artmaz ki :D İyi olduğun konuyu tekrar edeceksin, eksik olduğun konuya daha ağırlık vereceksin. Özetle, tamamen kişiye bağlı.

Geri
Yukarı