Açık lisede ders seçimleri nasıl oluyor?

maykıll

Hectopat
Makaleler
3
Açık lise okuyor veya bitirmiş olan var mı aramızda? Belirli sorularım var onları soracağım.
  • Ders seçimini kendiniz mi yapıyorsunuz yoksa otomatik mi?
  • Kitapları aldıktan sonra hangi konulara çalışıyoruz?
  • Sınavı geçmek için en iyi mantıklı çalışma yöntemi nasıldır anlatır mısınız? Ben de açık liseye geçeceğim fakat sınavlara derslere nasıl çalışacağımı bilmiyorum.
  • Benim dönemim 5 olacak ama normal lisede alttan derslerim var 9 ve 10. sınıftan ilk o sınavları mı vereceğim?

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE

Son düzenleme:
  • Ders seçimini kendiniz mi yapıyorsunuz yoksa otomatik mi?

Kendin.

• Kitapları aldıktan sonra hangi konulara çalışıyoruz?

Tüm konular çıkabilir.

• Sınavı geçmek için en iyi mantıklı çalışma yöntemi nasıldır anlatır mısınız? Ben de açık liseye geçeceğim fakat sınavlara derslere nasıl çalışacağımı bilmiyorum.

Kitaptaki tema değerlendirme ve çıkmış sorularına bakmak.

• Benim dönemim 5 olacak ama normal lisede alttan derslerim var 9 ve 10. sınıftan ilk o sınavları mı vereceğim?

Onları ders olarak seçeceksin. Ders olarak çıkıyor karşına.

Sadece sınav için değil de YKS için de işine yarayacak. Yavaş yavaş çalışman bence daha doğru olur. Kanal önerisi olarak da Açık Lise TV'yi önerebilirim, ders anlatımlarının da olması lazım.

Benim teyzem açık lise öğrencisi ama sınavlarını ben yapıyorum :) çok fazla kasma, çalışmadığım halde tüm teyzemin tüm dersleri 90 100 arası ayrıca sınavları Online oluyor rahat bir şekilde yüksek not alırsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı