Açık lisede dersten kalınca ne olur?

Sayısal ya da sözel seçmedim hocam 9. sınıfın sonunda bıraktım zaten.

Neden muaf olmuşum ki o zaman kalmamıştım hiç sayısal derslerden?

Vallahi hocam nedenini kimse bilmiyor gibi MEB adamakıllı hiçbir şey söylemiyorlar ama takma kafana arkadaşın dediği gibi kredini tamamla bitti diye bir şey yok kredini tamamladıktan sonra zorunlu derslerini de bitirmen gerek gerisini çok düşünme çok da önemli değil. Soruna gelelim seçmeli dersleri bir yana bırakalım zorunlu derslerden kalırsan ne olur onu söyleyeyim zorunlu dersten 1 kez kaldın mı tekrar tekrar girersin sınava 3 kez kaldın mı o dersten muaf olursun amma velakin Türk dili edebiyatı dersinden hiçbir şekilde muaf olmuyorsun o dersi geçmen gerekir.

Hayır hocam sizle alakalı değil açık öğretim de sayısal sözel seçmek diye bir şey yok. Şuan sizde seçili olan dersler zorunlu ders. Ben diyorum ki mesela şuan dersiniz olan felsefeden kaldınız bir sonraki sınavda da kaldınız ondan sonrakinde de, o zaman işte muaf olursunuz. Ama şunu da söyleyeyim kalmamanız lazım çünkü kalırsanız ve muaf da olmazsanız sizi geçirmiyor YKS sınavına giremiyorsunuz bir arkadaşım yaşadı, yani tecrübeme dayanarak söylüyorum. Sizi okulu bitirmiş olarak göstermiyor zorunlu dersleriniz bitene kadar.

Vallahi hocam nedenini kimse bilmiyor gibi MEB adamakıllı hiçbir şey söylemiyorlar ama takma kafana arkadaşın dediği gibi kredini tamamla bitti diye bir şey yok kredini tamamladıktan sonra zorunlu derslerini de bitirmen gerek gerisini çok düşünme çok da önemli değil. Soruna gelelim seçmeli dersleri bir yana bırakalım zorunlu derslerden kalırsan ne olur onu söyleyeyim zorunlu dersten 1 kez kaldın mı tekrar tekrar girersin sınava 3 kez kaldın mı o dersten muaf olursun amma velakin Türk dili edebiyatı dersinden hiçbir şekilde muaf olmuyorsun o dersi geçmen gerekir.

Peki hocam benim 4 dönemim kaldı mezun olmak için bu dönemlerde edebiyattan geçemez isem ne oluyor? Geçene kadar sınava mı giriyorum :D

Hayır hocam sizle alakalı değil açık öğretim de sayısal sözel seçmek diye bir şey yok. Şu an sizde seçili olan dersler zorunlu ders. Ben diyorum ki mesela şu an dersiniz olan felsefeden kaldınız bir sonraki sınavda da kaldınız ondan sonrakinde de, o zaman işte muaf olursunuz. Ama şunu da söyleyeyim kalmamanız lazım çünkü kalırsanız ve muaf da olmazsanız sizi geçirmiyor YKS sınavına giremiyorsunuz bir arkadaşım yaşadı, yani tecrübeme dayanarak söylüyorum. Sizi okulu bitirmiş olarak göstermiyor zorunlu dersleriniz bitene kadar.

Dönemler bittiğinde zorunlu dersleri verene kadar yine sınava mı giriyoruz yani.

Şu mesajımı okur musunuz?

@Shura12 açık lisede sayısal dersler toplamda 4 dönem veriliyor. Siz hem 9. sınıfı bitirmişsiniz hem de 2 dönem açık lisede sınava girmişsiniz. Muhtemelen sayısal dersleri bitirdiğiniz için sistem onları seçmemiş. "Başarılı dersler" kısmında sayısal derslerin 3. ve 4. dönemi var mı?

O kısımı anladım şu an anlamadığım kısım neden sayısal dersler benim için zorunlu değil :D
Sizin derdinizi anlamadım. niye sayısal dersler senin için zorunlu olsun? 4 tane zorunlu ders var:Edebiyat,İngilizce veya almanca,Din ve Türk tarihi geri kalan dersleri seçiyorsun hatta sizde onlarda zorunlu değil onu da anlamadım sınıf farkından dolayı mı acaba ben de seçmeyi unuttum rastgele dersler atamış.Sayısal ders koymamış ama zaten girmeyeceğim kredim 232 vermem gereken ders de 8 2.dönem direkt 8 tane sınava gireceğim.

Geri
Yukarı