Açık lisede seçmeli dersler kredi verir mi?

Ylnc

Femtopat
1655754650316.jpeg

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE hocam yine ben yine size sorum olacaktı. Ben akşam lisesinde okuduğumu söylemiştim oradaki benim çoğu derslerim seçmeli olarak görünüyor. Ben açığa geçtiğimde bu derslerin kredisini alabilecek miyim? Normal matematik diye geçmediği için de kredim düşer mi acaba açıkta?

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE hocam ltfn müsaitseniz bu konuyada bakar misiniz

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE hocam bu soruma da bakar misiniz rica etsem

Son düzenleme:
Açık konuşayım, AÖL'de de Seçmeli Türk Dili ve Edebiyatı var, normal Edebiyat dersi de var ancak ikisini bir tutarlar mı bilmiyorum. Daha önce böyle bir durumla karşılaşmadım çünkü. Onlar da kredi hesaplamasına dahil edilir ancak eğer seçmeli olarak gördüysen normal Edebiyat'ı karşına umarım zorunlu olarak çıkarmazlar.

Zaten zorunlu ders olarak verilmeyecek mi normalde de 3 kere girince muaf olmuyor muyuz edebiyat normal olarak görünüyor fakat matematik vs diğer dersler secmeli olarak görünüyor

Önce ortak dersin var ise onları seç sonra ortak dersin bitince seçmeliyi seç.
Hayır ben onu sormadım ben suan 12. Sınıfım açık liseye geçeceğim kredi için bende secmeli olarak görünen derslerin karşılığı açık öğretimde var mıdır onu merak ediyorum

Açık konuşayım, AÖL'de de Seçmeli Türk Dili ve Edebiyatı var, normal Edebiyat dersi de var ancak ikisini bir tutarlar mı bilmiyorum. Daha önce böyle bir durumla karşılaşmadım çünkü. Onlar da kredi hesaplamasına dahil edilir ancak eğer seçmeli olarak gördüysen normal Edebiyat'ı karşına umarım zorunlu olarak çıkarmazlar.
Birde hocam açık öğretim fizik 1 2 diye var secmeli dersler bunların karşılığı buradaki secmeli dersler mi acaba

Kredim çok az mi olur çünkü 11. Sınıfta kimya fizik biyoloji dersi de görünmüyor 170 in altı mi olur

Maksimum 180 falan olur mezun için bir sınavlık işiniz var.
Umarım normal ders yerine bende secmeli dersler göründüğü icin korktum kredim cok düşer mi diye bu sene içinde mezun olmam lazım çünkü

Maksimum 180 falan olur mezun için bir sınavlık işiniz var.
Birde diğer dersler zorunlu olarak görünse bile muaf olma hakkım var degil mi edebiyat hariç

Umarım normal ders yerine bende secmeli dersler göründüğü icin korktum kredim cok düşer mi diye bu sene içinde mezun olmam lazım çünkü

Bende liseyi açıktan bitirdim diploma puanım: 81,05 falan bu sene YKS'ye girdim.

Mezun olmam lazım

İnşallah mezun olursunuz bir an önce aktarım yapın kayıt yenilemeleri kaçırmayın.

Geri
Yukarı