Açık liseden devam etmeli miyim?

techno137

Centipat
İyi günler dostlar, ben 10. sınıfın 2. döneminde açık liseye geçen bir öğrenciyim. Okul çok fazla zaman öldürdüğünden ve uzak olduğundan geçmiştim. Hem evde ders çalışıyordum hem dershaneye gidiyordum. Açık liseden 1.5 yıla mezun olup üniversiteye gitmek istiyordum ama son gelen MEB değişiklerinden dolayı açık lise mezunu olmanın ileride iş olanağı olarak kötü etkileyeceğini düşünüyorum ve bu yüzden 11. sınıftan itibaren örgün etiğime geçmeyi istiyorum. Sorum başlıktaki gibi. Bu durumda açık liseden devam etmek benim zararıma olur mu, ilerideki iş hayatımda zorluk çıkarır mı?

Yasa henüz onanmadı fakat onaylandığında ve detayları kesinleştiğinde bunun açık lise öğrencilerini daha da çok üzecek bir kanun olacağını düşünüyorum. Sizler yeni nesilsiniz ve yeni nesilde neden açık öğretime geçmek bu kadar arttı gerçekten anlayamıyorum fakat açık öğretime geçiş sayısı çok fazla olmasaydı böyle bir düzenleme gelmezdi. Dolayısıyla açık öğretime geçişi zorlaştıracak maddeler olacağı kesin. Örgün eğitime geçmen senin için en iyisi.

Açık Lise mezunu olunca bir şey değişmiyor. Hangi liseden mezun olduğun kimsenin umrunda değil. Açık lise de lisedir anadolu da. Hiçbir farkları yok YÖK bazında. Açık liseden devam edip daha önemli olan üniversite sınavına kendini hazırlamanı tavsiye ederim açık lise mezunu olarak söylüyorum bunu.

Lise diplomasını al hayatın ne getireceğini asla bilemezsin yurt dışı imkanın olursa lise diploması istiyorlar yoksa orada bir daha başlatıyorlar. Ben de geçen sene aynı sebeplerden dolayı geçmeyi planlıyordum ama geçmedim bu yazdığım nedenlerden dolayı geçtiğin okulun iyi olsun mümkünse. Eğer öyle bir planım yok diyorsan açıkta kal. Okul kötüyse geçme.

Yasa henüz onanmadı fakat onaylandığında ve detayları kesinleştiğinde bunun açık lise öğrencilerini daha da çok üzecek bir kanun olacağını düşünüyorum. Sizler yeni nesilsiniz ve yeni nesilde neden açık öğretime geçmek bu kadar arttı gerçekten anlayamıyorum fakat açık öğretime geçiş sayısı çok fazla olmasaydı böyle bir düzenleme gelmezdi. Dolayısıyla açık öğretime geçişi zorlaştıracak maddeler olacağı kesin. Örgün eğitime geçmen senin için en iyisi.
Pandemi sürecinde patladı durum. Herkes evden çalışmayı gördü. Ben bile fizik sınavından ilk kez tam puan bekliyordum pandemi sonrası :D Sonuç: bende 12. sınıfın başında açığa geçmiştim 2 sene önce yani

İnsanların okula olan güveni sıfırlandı mı ne oluyor kimse devlet okulunda okumak istemeyip sadece sınav odaklı sisteme geçiyor.

İyi günler dostlar, ben 10. sınıfın 2. döneminde açık liseye geçen bir öğrenciyim. Okul çok fazla zaman öldürdüğünden ve uzak olduğundan geçmiştim. Hem evde ders çalışıyordum hem dershaneye gidiyordum. Açık liseden 1.5 yıla mezun olup üniversiteye gitmek istiyordum ama son gelen MEB değişiklerinden dolayı açık lise mezunu olmanın ileride iş olanağı olarak kötü etkileyeceğini düşünüyorum ve bu yüzden 11. sınıftan itibaren örgün etiğime geçmeyi istiyorum. Sorum başlıktaki gibi. Bu durumda açık liseden devam etmek benim zararıma olur mu, ilerideki iş hayatımda zorluk çıkarır mı?

Kimseye sormazlar açık lise mezunu musun MEB mezunu musun diye. Yetkin misin değil misin ona bakarlar gerisi hikaye.

Yeni konular

Geri
Yukarı