Açık liseden ne zaman mezun olurum?

mkataturk

Hectopat
Makaleler
1
2022 Aralık, 2023 Mart ve 2023 Temmuz sınavlarına girince kredi ve zorunlu derslerim bitmiş oluyor ancak toplam 7 dönemim oluyor. 2023 Temmuz'da mezun olabilir miyim?

170 krediyi geçtiğiniz zaman ve bütün zorunlu dersleri verdiğiniz zaman yaşınız eğer 18 veya üstü ise mezun oluyorsunuz diye biliyorum.
Kendi sitelerinde yapılan açıklama şu;

• Öğrenim gördüğü toplam dönemin en az 8 veya üzeri olması, (18 yaş ve üstü öğrencilerimizin ise toplam dönemin en az 5 veya üzeri olması),
  • Toplam kazanılan kredinin en az 170 veya üzeri olması,
  • Ortak derslerin tamamını başarması veya muaf olması, dil ve anlatım dersinden muafiyet olmaması nedeniyle mutlaka başarılması,
  • Açık öğretim lisesinde en az bir dönem sınava girmiş olması, gerekir.

170 krediyi geçtiğiniz zaman ve bütün zorunlu dersleri verdiğiniz zaman yaşınız eğer 18 veya üstü ise mezun oluyorsunuz diye biliyorum.
Kendi sitelerinde yapılan açıklama şu;

• Öğrenim gördüğü toplam dönemin en az 8 veya üzeri olması, (18 yaş ve üstü öğrencilerimizin ise toplam dönemin en az 5 veya üzeri olması),
  • Toplam kazanılan kredinin en az 170 veya üzeri olması,
  • Ortak derslerin tamamını başarması veya muaf olması, dil ve anlatım dersinden muafiyet olmaması nedeniyle mutlaka başarılması,
  • Açık öğretim lisesinde en az bir dönem sınava girmiş olması, gerekir.
Hocam aslında 2023 Aralık ayında kesin mezun oluyorum ama benim daha önceden mezun olmam lazım. Ek sınav yapmalarına bağlı bir durum.

Bilen varsa ben de soru sormak istiyorum. Benim askerliğim yıl sonu geleceği için ve ben şu an işte çalıştığım için düzenimi bozmamak adına açık liseye başvurdum. Şu an kaydım var fakat derslere başlamadık. Ben hiç derslere gitmesem ve sınavlara girmesem kaydım ne zaman silinir?

Dönem başı 3 ay diye biliyorum bu bilgiden yola çıkarak mantıken 3 ayın sonunda hiçbir aksiyon gerçekleştirmezsem kaydım silinir diye düşünüyorum.

Tecil belgemi henüz askerlik şubeye teslim etmedim fakat elimde C2 tecil belgesi.

Bilen varsa ben de soru sormak istiyorum. Benim askerliğim yıl sonu geleceği için ve ben şu an işte çalıştığım için düzenimi bozmamak adına açık liseye başvurdum. Şu an kaydım var fakat derslere başlamadık. Ben hiç derslere gitmesem ve sınavlara girmesem kaydım ne zaman silinir?

Dönem başı 3 ay diye biliyorum bu bilgiden yola çıkarak mantıken 3 ayın sonunda hiçbir aksiyon gerçekleştirmezsem kaydım silinir diye düşünüyorum.

Tecil belgemi henüz askerlik şubeye teslim etmedim fakat elimde C2 tecil belgesi.

Kaydın silinmez donuk kalır. Para yatırdığın sürece öğrenci gözükürsün. Sen yine de soruştur.

Kaydın silinmez donuk kalır. Para yatırdığın sürece öğrenci gözükürsün. Sen yine de soruştur.
Donuk kalmadı askerliğimin gelmesini sağlar mı peki? Bu konuda bilgin var mı hocam?

Kayıt olduğum okulun müdürü ile konuşsam mı diye düşünüyorum bu konuyu. Anlayışla karşılarsa bana kolaylık sağlar. Büyük ihtimal yasal değil bu mevzu fakat beni oraya geliyor diye gösterebilirse muhteşem olur.

Geri
Yukarı