Açık liseden yurt dışına gidilebilir mi?

vartolu1905

Femtopat
Daha fazla  
@vartolu1905, açık lise hakkında aklına takılan soru varsa konu açıp beni etiketlemen yeterlidir. Cevaplarım, forumda da cevapladığım bir sürü konu mevcut. Oralardan da bakabilirsin.

Hocam peki açık lisede şöyle duydum istediğin mesleği olmaszın ve yurt dışı gidemezsin benim hayalim yazılım mühendisi veya oyunculuk kodlama yapmayı çok seviyorum.

Hocam peki açık lisede şöyle duydum istediğin mesleği olmaszın ve yurt dışı gidemezsin benim hayalim yazılım mühendisi veya oyunculuk kodlama yapmayı çok seviyorum.
Açık liseden meslek sahibi olunmuyor. Yurt dışına gidebiliyorsan gidersin. üniversiteden istediğin mesleği olabilirsin.

Zaten liseden istediğin mesleği olamazsın ki. YKS sınavından istediğin mesleğin ilgili puanını tutturarak o meslek için ilk adımı atabilirsin.

Yok onlar şu anlamda dedi üniversite kazandıktan sonra lisenemi ne bakıyorlar.
Açık liseden meslek sahibi olunmuyor. Yurt dışına gidebiliyorsan gidersin. Üniversiteden istediğin mesleği olabilirsin.

Yok onlar şu anlamda dedi üniversite kazandıktan sonra lisenemi ne bakıyorlar.

@vartolu1905, kim dediyse yanlış söylemiş. Çoğu yerde üniversite diploması bile işe yaramayabiliyor, lise diplomasına mı bakacaklar? :D Çoğu iş yeri lise diplomasına bile bakmıyor zaten. Basit bir iş için bile üniversite mezunu isteniyor.

@vartolu1905, kim dediyse yanlış söylemiş. Çoğu yerde üniversite diploması bile işe yaramayabiliyor, lise diplomasına mı bakacaklar? :D çoğu iş yeri lise diplomasına bile bakmıyor zaten. Basit bir iş için bile üniversite mezunu isteniyor.

Sağ olun hocam şimdi SS alıp onlara atıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı