Kötü liseden iyi üniversiteye gidilebilir mi?

tuana2828

Yoctopat
Daha fazla  
Ben Kadri Yılmaz Anadolu Lisesi'ne gittim ve herkes çok kötü falan diyor.
Ben Hacettepe üniversitesine gidip doktor olmak istiyorum, sizce kötü bir liseden Hacettepe üniversitesine gidebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam kötü lise kitle olarak kötüdür. Öğrencilerin yoğunluğu başarısız olduğu için ve bir takım olaylar olduğu için kötüdür. Yani olay sende bitiyor. Sen dersini çalışır sınıftakiler uyurken sen hocayı dinlersen tabii ki iyi üniversiteye gidersin.

Galatasaray Lisesi'ni bile kazanmış olsanız çalışmadıktan sonra en kötü Üniversiteyi bile kazanamazsınız. Önemli olan sizin çabanız ve disiplininiz. Hedefleri olan adam her zorluğu kırarak hedefine ulaşır. Ama dersen ben tembel biriyim, çalışmayıp okulumu bahane edeceğim, seçim senin.

Önemli olan okuldaki derslerin içeriğidir. Eğer YKS'ye göre tüm dersler varsa ,o dersler adam gibi anlatılırsa ve sen de adam gibi çalışırsan kazanırsın. Asıl kötü olan okulun kötü arkadaş ortamı ve YKS derslerinin olmamasıdır.

Hocam kötü lise kitle olarak kötüdür. Öğrencilerin yoğunluğu başarısız olduğu için ve bir takım olaylar olduğu için kötüdür. Yani olay sende bitiyor. Sen dersini çalışır sınıftakiler uyurken sen hocayı dinlersen tabii ki iyi üniversiteye gidersin.
Hocam şöyle bir şey de var. Kitlesi kötü olunca okulun, sıkıntı yaratıyor. Bireysel olmuyor sadece.
Seni de etkiliyor.
Seni de aşağı çekiyor.

Ben Kadri Yılmaz Anadolu Lisesi'ne gittim ve herkes çok kötü falan diyor.
Ben Hacettepe üniversitesine gidip doktor olmak istiyorum, sizce kötü bir liseden Hacettepe üniversitesine gidebilir miyim?
Bana göre iyi lise kötü lise diye birşey yok derslerine düzgün çalışıp başarılı olduğun zaman her lise aynıdır.

Hocam şöyle bir şey de var. Kitlesi kötü olunca okulun, sıkıntı yaratıyor. Bireysel olmuyor sadece.
Seni de etkiliyor.
Seni de aşağı çekiyor.
Olay bu hocam. Yani kötü lisedeyim bende fakat çalışıyorum. Fakat derste uyumakta güzel oluyor. 😁

Yeni konular

Geri
Yukarı