Açık lisedeyken üniversite kazanılabilir mi?

snezzy

Centipat
Makaleler
2
Daha fazla  
Arkadaşlar ben açıktan lise okuyorum 3. dönem kayıt yenileme yapacağım çevremdeki insanlar bana sen bir şey olamasın diyor anca lise diploması alırsın. Üniversitede istediğin bölümü kazanamazsın gibi laflar söylüyorlar bunlar doğru mu?

Arkadaşlar ben açıktan lise okuyorum 3. dönem kayıt yenileme yapacağım çevremdeki insanlar bana sen bir şey olamasın diyor anca lise diploması alırsın. Üniversitede istediğin bölümü kazanamazsın gibi laflar söylüyorlar bunlar doğru mu?

Hayır dostum herhangi bir farkı yok. Yanlış bilmiyorsam tek eksiği okul birinciliği kontenjanı olmaması açık öğretim için.

Yapılamayacak bir durum yok. Sabır ve çalışma ile üstesinden gelirsin. Ayrıca iyi bir üniversitede size her türlü kapıyı açar. Fakat tam emin değilim ama açığa geçince kyk felan olmuyormuş bir araştırın isterseniz.

Daha iyi hazırlanırsın kardeşim okul zaman kaybı hele bide lise tam zaman kaybı, çevredekilere kulak asma olay sende bitiyor kendine güven ve azimli çalış kazanamayacağın bir bölüm yok.

Kazanılır tabiki. Açık liseden mezun oldum ve bu yıl üniversite kazandım. Açık lise sana daha iyi çalışma fırsatı verir üniversite sınavı için normal okula göre. Senden bir şey olmaz diyenler apaçık senin moralini düşürmeye çalışıyorlar. Hiçbirini önemseme ve devam et. Bizim milletimiz bomboş öylesine konuşmayı çok sever ve milletin ağzı torba değil ki bükesin.

Çalışmanıza bağlı. Çevremde sırf ders çalışmak için açık liseye geçip Boğaziçi üniversitesine giden var. Aynı şekilde açığa geçip üniversite okumayan da var. Tamamen kişisel disiplin meselesi.

Kazanılır tabiki. Açık liseden mezun oldum ve bu yıl üniversite kazandım. Açık lise sana daha iyi çalışma fırsatı verir üniversite sınavı için normal okula göre. Senden bir şey olmaz diyenler apaçık senin moralini düşürmeye çalışıyorlar. Hiçbirini önemseme ve devam et. Bizim milletimiz bomboş öylesine konuşmayı çok sever ve milletin ağzı torba değil ki bükesin.
Hamgi bölmü kazandın

Çevrenizin lafına aldırış etmeyip dersinize çalışacaksınız, o zaman kazanırsınız işte ve açık lise gerçekten çok avantajlı sistem. Bakanlık da bunun farkına varmış olmalı ki örgün eğitim lisesinden, açık eğitim lisesine geçişleri bayağı zorlaştırdı.

Yeni konular

Geri
Yukarı