Açık liseye geçince sorumlu ders nasıl verilir?

Harbiys

Hectopat
12. sınıfım bu dönem yani 2. dönemde açığa geçmeyi düşünüyorum. 11. sınıfta edebiyat dersinden sorumluyum. AÖL'e geçince nasıl işlenir ve kredim ne kadar etkilenir yardımcı olur musunuz?

12. sınıfım bu dönem yani 2. dönemde açığa geçmeyi düşünüyorum. 11. sınıfta edebiyat dersinden sorumluyum. AÖL'e geçince nasıl işlenir ve kredim ne kadar etkilenir yardımcı olur musunuz?

AÖL'de sınıf diye bir şey yok hocam kredi sistemi var her sınav başı kredi alıyorsunuz ve 170 kredi yapınca mezun oluyorsunuz.

Ortak (zorunlu) dersleri vermeniz gerek. 3 kez 50'nin altında herhangi bir dersten alırsanız muaf gözükürsünüz açık lisede, yanı o dersi seçmek zorunda olmazsınız. Edebiyat her türlü seçilecek, muaf olma durumu yok. Bu yüzden açık lisede de verirsiniz diye tahmine ediyorum. Atıyorum şu an geçtiğinizde ders seçme ekranında Edebiyat-8 dersiniz olur, bir de Edebiyat 5 veya 6 olur. Onları vermeden mezun olamazsınız. Tahminim bu yönde.

Son düzenleme:
Ortak (zorunlu) dersleri vermeniz gerek. 3 kez 50'nin altında herhangi bir dersten alırsanız muaf gözükürsünüz açık lisede, yanı o dersi seçmek zorunda olmazsınız. Edebiyat her türlü seçilecek, muaf olma durumu yok. Bu yüzden açık lisede de verirsiniz diye tahmine ediyorum. Atıyorum şu an geçtiğinizde ders seçme ekranında edebiyat-8 dersiniz olur, bir de edebiyat 5 veya 6 olur. Onları vermeden mezun olamazsınız. Tahminim bu yönde.

O kadar bir bilgim yok hocam ben açık lisede okuyorum 10. sınıtan beri.

Edebiyat sorumluluğum vardı verdim ama AÖL sistemine işlememişti onu vermedim zorunlu değildi. Ama iki dönem içinde sorumlu olunan dersler verilmeli diye biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı