Açık liseye geçişe kısıtlama mı geliyor?

Valla adam, "Zorunlu haller dışında örgün eğitim çağındaki çocuklarımızın açık liseye kayıt yapmalarını istemiyoruz." demiş sanırım. Zorunlu hallerde kasıt ihtimal hastalık, farkındalık vs. sanırım. 🤔

Hocam ben hayattım boyunca böyle kötü bir okul görmedim hem zaten millet özele yok bilmem yarı özele falan gittiğinden bilmez boş okullar hepsi de. Açık lise ve kendim çalışsam bin basarım hepsi boş slayt olmasa bi bildikleri yok.

Hocam sınavları meslek lisesine göre zor mu acaba ?
Kesinlikle olduğunu düşünmüyorum. Çıkmış sorular internet üzerinde mevcut aratıp kendiniz karar verebilirsiniz.

Hocam aranızda ihl açığa geçmis olan varsa ihl açığın sistemi farklı mı nasıl işliyor düz açığın sınavlarına göre fln çıkmış soru mevzusu onda da geçerli mi aklınıza gelen ne varsa anlatabilirse çok müteşekkir olurum. Bu arada örgün ihlden geçmeyi düşünüyorum, düz açığı düşünmememin sebebiyse ortalamanın düşecek olması

Hocam aranızda ihl açığa geçmis olan varsa ihl açığın sistemi farklı mı nasıl işliyor düz açığın sınavlarına göre fln çıkmış soru mevzusu onda da geçerli mi aklınıza gelen ne varsa anlatabilirse çok müteşekkir olurum. Bu arada örgün ihlden geçmeyi düşünüyorum, düz açığı düşünmememin sebebiyse ortalamanın düşecek olması
Düz açık falan nasıl oluyor açığında mı çeşitleri var ?

Düz açık falan nasıl oluyor açığında mı çeşitleri var ?
Evet, imam hatip, meslek vs. için de ayrı açık liseler var. 😶‍🌫️

Screenshot_20230817_172224_com.google.android.apps.docs.png

İstemediği bölüme sistem hatası yüzünden düşüp, açık lise geçen biri olarak hayatımın en iyi seçimini yapmıştım. Açık liseye şu an olan kaymaların sebebi sınavların Online olması ve herkesin kopya çekmesi. İnsanları kısıtlamak yerine sınavları yüz yüze yapsalar açık liseye geçen sayısı %70 azalacak ama bunları anlayacak kapasite onlarda maalesef daha yok gibi duruyor.
Bunu yazmamın ardından sınavların yüz yüze olacağının haberini açıkta olan bir arkadaşımdan duydum. En azından az da olsa iyi şeyler yapılmaya çalışıyor umarım devamı gelir. İnsanları kısıtlamak yerine böyle bir olayı full yürürlüğe koysalar açığa geçen sayısında gerçekten yüksek bir azalma olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı