Açık liseye geçmek mantıklı mı?

• Konuyu başlatan raizy
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 937
Selam, 10. sınıfa gidiyorum bir meslek lisesinde bilişim bölümü okuyorum. Gelecekteki hedefim yazılımcı olmak yazılımdan ziyade bilgisayar üzerinden ilerlemek istiyorum. Kendim projeler geliştirmek istiyorum ancak bana okulun engel olduğunu düşünüyorum, sonuç olarak günümün yarısı okulda geçiyor 6'da evde oluyorum ve bitkin bir halde oluyorum çok ta bir şey katmıyor okul bana matematik, edebiyat vs. bunların benim için bir anlamı yok, gelecekte işime yarayacağını da düşünmüyorum yani kısaca açık liseden bilişim okuyup evde kendimi geliştirsem mantıklı bir karar vermiş olur muyum?
Eğer gerçekten evde derslerine ilgi gösterip kendi kendine çalışıp geçebileceğini düşünüyorsan mantıklı ama disiplinli bir şekilde yapamayacağını düşünüyorsan okul daha mantıklı geliyor bana.

Bunun disiplini gerçekten çok zordur 10 kişiden 2 tanesi falan uyabilir o disipline. Meslek lisesi bence ülkemizde nimet sayılıyor artık. Eğer siz kendinize gerçekten evde daha iyi gelişirim bunu yapabilirim diyorsanız geçin derim. Geçen seneden kaç tane arkadaşım bir anlık gazla anadolu lisesinden açığa geçtiler pişman oldular. Saat gece 2-3'te uyuyup sabah 12-1 de kalkıyorlardı. Ders falan çalışmadılar evde oturdular sadece. Ha siz başta bahsettiğim 2 kişiden olabilirsiniz orası ayrı.

Bilgisayar başında sadece bilgi kazanamazsın. Konferanslara katılırım, kendimi geliştirmek için dersler alırım diyorsan mantıklı. Zamanında bir arkadaşım 11. sınıfta geçti ve kendini geliştirmek için konferanslara falan katıldı, şu an iyi bir para kazanıyor şirketler de online satış yapıyor. Dediğim gibi sana bir örnek daha vereceğim sadece dizi izleyerek film izleyerek ingilizce geliştiremezsin. Aynı mantık senin durumun içinde geçerli. İyi günler.

Geri
Yukarı