Açık liseye geçmeli miyim?

Radebaugh

Hectopat
Makaleler
1
11. sınıfım. Açığa geçme hakkım var. Sınavlarda zorlanıyorum (zihinsel bir rahatsızlığım yok sadece kişisel problemler) açık liseye geçmek istiyorum ama aklımda sorular var.
1- Açık lise sınavları nasıl oluyor?
2- Açık lisede sınavların zorluğu nedir(örneğin sınavlarda sordukları sorular örgün öğretim ile aynı mı oluyor)?
3- Açık lisenin genel olarak iyi/kötü yanları nelerdir?
4- Sınıfta kalma gibi bir durum var mı?
5- Açıkta okumak üniversite için bir engel midir?

11. sınıfım. Açığa geçme hakkım var. Sınavlarda zorlanıyorum (zihinsel bir rahatsızlığım yok sadece kişisel problemler) açık liseye geçmek istiyorum ama aklımda sorular var.
1- Açık lise sınavları nasıl oluyor?
2- Açık lisede sınavların zorluğu nedir(örneğin sınavlarda sordukları sorular örgün öğretim ile aynı mı oluyor)?
3- Açık lisenin genel olarak iyi/kötü yanları nelerdir?
4- Sınıfta kalma gibi bir durum var mı?
5- Açıkta okumak üniversite için bir engel midir?
Açık liseye geçtiğinde ne yapacaksin?

11. Sınıfsın. Hata değil tabii ki ama laf olsun diye hata diyeceğim sakın öyle bir hata yapma. Sonuna kadar gelmişsin zaten normal liseni bitir eğer anormal bir durumun yoksa. İlerde pişman olursun bence böyle bir karar verirsen
Neden hocam? Dershaneye gidiyorum ve saatlerden dolayı hafta içi derslerini kaçırıyorum. Dershane + Açık lise yapmak mantıklı olmaz mı?

Açık liseye geçtiğinde ne yapacaksin?
Dershaneye gidiyorum hocam. Üniversite sınavına hazırlanmak istiyorum.

1- açık lise sınavları nasıl oluyor?
2- açık lisede sınavların zorluğu nedir(örneğin sınavlarda sordukları sorular örgün öğretim ile aynı mı oluyor)?
3- açık lisenin genel olarak iyi/kötü yanları nelerdir?
4- sınıfta kalma gibi bir durum var mı?
5- açıkta okumak üniversite için bir engel midir?

1 - sınavlar eğer 18 yaşından küçük iseniz yılda 2 kere eğer büyük iseniz 3 kere oluyor. Seçtiğin derslere göre normal okulda sınava giriyorsun.
2 - normale göre daha kolay.
3 - iyi yanları muhtemelen yatarak okulu geçmeniz olacaktır ve bir dersten ( edebiyat hariç ) 3 kere kalır iseniz muaf olarak geçiyorsunuz. 😀 kötü yanına gelir isek disiplininiz yok ise yıllar boyu sınavlarla uğraşabilirsiniz.
4 - sınıfta kalma diye bir durum yok üstteki durum geçerli ve edebiyat dersinden kalır iseniz mezun olamıyorsunuz.
5 - değildir.

Neden hocam? Dershaneye gidiyorum ve saatlerden dolayı hafta içi derslerini kaçırıyorum. Dershane + Açık lise yapmak mantıklı olmaz mı?

Dershaneye gidiyorum hocam.
Senin durumuna yorum yapamıyorum çünkü dershaneye gidiyormuşsun. Bu durumu dershanedeki hocalarınla konuşmalısın. Bu arada dershaneler kalkmadı mı? Okul olmadı mı artık?

1 - sınavlar eğer 18 yaşından küçük iseniz yılda 2 kere eğer büyük iseniz 3 kere oluyor. Seçtiğin derslere göre normal okulda sınava giriyorsun.
2 - normale göre daha kolay.
3 - iyi yanları muhtemelen yatarak okulu geçmeniz olacaktır ve bir dersten ( edebiyat hariç ) 3 kere kalır iseniz muaf olarak geçiyorsunuz. 😀 kötü yanına gelir isek disiplininiz yok ise yıllar boyu sınavlarla uğraşabilirsiniz.
4 - sınıfta kalma diye bir durum yok üstteki durum geçerli ve edebiyat dersinden kalır iseniz mezun olamıyorsunuz.
5 - değildir.
Edebiyat'ı seviyorum hocam. Zaten dershanede gördüğüm için sıkıntı olacağını sanmıyorum.
Senin durumuna yorum yapamıyorum çünkü dershaneye gidiyormuşsun. Bu durumu dershanedeki hocalarınla konuşmalısın. Bu arada dershaneler kalkmadı mı? Okul olmadı mı artık?
Dershaneler kalkmadı hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı