Açık liseye geçtim önerisi olan var mı?

Ben açık liseye geçmek isteyenlere bir tavsiye verecek olsaydım: Asla açık liseye geçme derdim en azından lisede okuyan bir öğrenci için. Herkes aynı değil tabi. Arkadaşlarım açık liseye geçtiğimi duyunca benle iletişimini kesti açıkça söylediler zaten. İş konusu da çok zor 18 yaş altı olduğun için ve meslekte pek bişey bilmediğin için genelde ya eziyorlar ya da ağır işleri veriyorlar. Yani 1 haftalık süre böyle geçti ama evde oturmakta çok zor. Çok pişmanım ve umutsuz hissediyorum.
+ bunu duyan akrabalarım ve tanıdıklarım çoğu bana kötü gözle baktı alay etti. Açık liseye geçmekle ne kazandın diye sorarlarsa İnsanların gerçek yüzünü gördüm diyeceğim.

Ben açık liseye geçmek isteyenlere bir tavsiye verecek olsaydım: Asla açık liseye geçme derdim en azından lisede okuyan bir öğrenci için. Herkes aynı değil tabi. Arkadaşlarım açık liseye geçtiğimi duyunca benle iletişimini kesti açıkça söylediler zaten. İş konusu da çok zor 18 yaş altı olduğun için ve meslekte pek bişey bilmediğin için genelde ya eziyorlar ya da ağır işleri veriyorlar. Yani 1 haftalık süre böyle geçti ama evde oturmakta çok zor. Çok pişmanım ve umutsuz hissediyorum.
ama çok çalışırsan başarırsın güzel bir üniversite neden olmasın iyi çalışırsan ?

Ben açık liseye geçmek isteyenlere bir tavsiye verecek olsaydım: Asla açık liseye geçme derdim en azından lisede okuyan bir öğrenci için. Herkes aynı değil tabi. Arkadaşlarım açık liseye geçtiğimi duyunca benle iletişimini kesti açıkça söylediler zaten. İş konusu da çok zor 18 yaş altı olduğun için ve meslekte pek bişey bilmediğin için genelde ya eziyorlar ya da ağır işleri veriyorlar. Yani 1 haftalık süre böyle geçti ama evde oturmakta çok zor. Çok pişmanım ve umutsuz hissediyorum. + bunu duyan akrabalarım ve tanıdıklarım çoğu bana kötü gözle baktı alay etti. Açık liseye geçmekle ne kazandın diye sorarlarsa İnsanların gerçek yüzünü gördüm diyeceğim.
Adınıza üzüldüm hocam. Kaçıncı sınıfta açık liseye geçtiniz?

+ bunu duyan akrabalarım ve tanıdıklarım çoğu bana kötü gözle baktı alay etti. Açık liseye geçmekle ne kazandın diye sorarlarsa İnsanların gerçek yüzünü gördüm diyeceğim.
Eğer sınıfta kalıyorsan okul zaten senin için değil demektir. Eğer çalışkan değilsen sadece arkadaşlarınla takılıp yıllarını boşa harcayacağın bir yerdir okul ayrıca okul okumadan da yapabileceğin çok şey var canını sıkma her şey geçer dostum.

Ben açık liseye geçmek isteyenlere bir tavsiye verecek olsaydım: Asla açık liseye geçme derdim en azından lisede okuyan bir öğrenci için. Herkes aynı değil tabii. Arkadaşlarım açık liseye geçtiğimi duyunca benimle iletişimini kesti açıkça söylediler zaten. İş konusu da çok zor 18 yaş altı olduğun için ve meslekte pek bir şey bilmediğin için genelde ya eziyorlar ya da ağır işleri veriyorlar. Yani 1 haftalık süre böyle geçti ama evde oturmakta çok zor. Çok pişmanım ve umutsuz hissediyorum.

Senin arkadaşlarında sorun var o zaman kusura bakma ama onlar gerçek arkadaş değilmiş demek ki. Yani açık lise konusuna gelirsek ben daha iyi ders çalışbilmek için geçtim ve gerçekten eğer sorumluluk sahibiysen işe yarıyor. Okulda hem dikkatim değılıyordu hem de eve gelince çalışmaıyordum. Ama artık minumun 10 saat çalışıyorum. Ama tabii siz meslek lisesinden ve açığa çalışmak için geçtiyseniz biraz daha zor olmalı.

Senin arkadaşlarında sorun var o zaman kusura bakma ama onlar gerçek arkadaş değilmiş demek ki. Yani açık lise konusuna gelirsek ben daha iyi ders çalışbilmek için geçtim ve gerçekten eğer sorumluluk sahibiysen işe yarıyor. Okulda hem dikkatim değılıyordu hem de eve gelince çalışmaıyordum. Ama artık minumun 10 saat çalışıyorum. Ama tabii siz meslek lisesinden ve açığa çalışmak için geçtiyseniz biraz daha zor olmalı.
Hocam hedefiniz ne acaba 10 saat iyiymiş :D.

Geri
Yukarı