Açık Liseye nasıl geçilebilir?

rimexlz

Decipat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Geforce RTX 2080 - AMD RYZEN 7 3800XT - MSI MAG B550 - 16 GB RAM
Arkadaşlar lise 9.sınıf öğrencisiyim sabah 8'den akşam 17.30'a kadar okuldayım günüm bana kalmıyor bıktım artık açık liseye geçmek istiyorum ama bakanımız sağ olsun yeni genelge yayınladı. Sizce ne yapmalıyım açığa geçme şansım var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 12. sınıfım, hem YKS'ye hazırlanıyorum, hem de uzaktan işte çalışıyorum. Oldukça yoğun günler geçiriyorum. Açığa geçmek için en ufak bir şans bile verseler hiç beklemeden direkt geçerim. Ama onun dışında farklı bir durumun yoksa açığa geçmeni tavsiye etmiyorum.

Arkadaşlar lise 9.sınıf öğrencisiyim sabah 8'den akşam 17.30'a kadar okuldayım günüm bana kalmıyor bıktım artık açık liseye geçmek istiyorum ama bakanımız sağ olsun yeni genelge yayınladı. Sizce ne yapmalıyım açığa geçme şansım var mı?

Açığa geçme şansın yok. Hem 9. sınıfta açığa geçersen emin ol sınavda bocalarsın, duvarlara vurursun kafanı. Lise hayatı bu. Eğer ki kendine değil derslerine zaman ayırırsan iyi bir mesleğin ve iyi bir hayatın olur.

Artık açığa geçmek çok zorlaştı. Çok ciddi bir hastalığın yoksa, depremzede olup kalacak bir yerin yoksa veya ikamet ettiğin yer okuluna çok uzaksa ve ikamet adresine yakın yerde başka okul yoksa, hafız veya milli sporcu değilsen açığa geçemezsin.

Ben dahil birçok öğrenci de bu sorundan muzdarip, birçok kişi planlarını ve düzenlerini açığa geçmeye göre hazırlamıştı.
Bakan ani bir karar değişikliğiyle bu karardan dönmezse açığa geçme ihtimalin yukarıda saydığım koşullara uymaman durumunda çok zor.
Benim de şansım olsa bir dakika bile durmadan açığa geçerdim. Bir dil öğrencisi olarak okulda 14-15+ saat AYT dersi görüp zamanımın boşa gitmesi beni çok yoruyor ve sinirlendiriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı