Açık liseye nasıl geçilir?

Açığa geçmek eğitimi bırakmak demek + daha da zorlaştırıyor ya nakil al, ya da idareye şikayet et. 2-3 kişi yüzünden neden okumayı bırakıyorsun ki?

Korkuyorum diye bir şey yok, tepkini belirt en kötü vurmaya kalktı diyelim senin elin armut mu toplar kendini her türlü savunursun.

Eğitimi bırakmak değil amacım açıktan evden ders çalışarak kendi programımla okumak ve ben vursam dahi aynı sınıf fakat çocuk bende 2 yaş büyük ve boyu uzun iri birisi yani hiçbir şey yapamıyorum

İdareye şikayet etsemde çok bir şey olacağını sanmıyorum 15 günlük ceza aldığını düşünelim tekrar geldiğinde aynı şeyler tekrar olacak.

Eğitimi bırakmak değil amacım açıktan evden ders çalışarak kendi programımla okumak ve ben vursam dahi aynı sınıf fakat çocuk bende 2 yaş büyük ve boyu uzun iri birisi yani hiçbir şey yapamıyorum

İdareye şikayet etsemde çok bir şey olacağını sanmıyorum 15 günlük ceza aldığını düşünelim tekrar geldiğinde aynı şeyler tekrar olacak.
Ben sana kendimden örnek vermek istiyorum. Öncelikle evde ders çalışma işi gerçekten göründüğü gibi kolay olmuyor, bir sürü dikkat dağıtıcı eşyalar var telefon, tablet, pc, televizyon onlardan sonra netflix, forumlar, sosyal medya felan benim çok vaktimi alıyor. Annem bana yazın başında seni dershaneye yazdıralım demişti ben ısrarla hayır evden yapabilirim kendime güveniyorum felan dedim sonuç fos. Adam akıllı düzen oturtamadım çok kötü ve kritik durumdayım tabii benden kötüleri de vardır ama elimden Gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. velhasıl okulu açığa alıp ders çalışabileceğine inanıyorsan geç ama dikkat dağıtıcı çok şey var, zor ve sıkıntılı bir süreç olur. Hem yaşında daha genç, ben senin yerinde olsam okuldaki hocalarımdan kapabileceğim her şeyi kaparım. Okuma, araştırma kültürüm yoksa edinirim temelimi iyi oturturum okulda hani goygoya gitmem şuanki aklım olsa o yüzden iyi düşün taşın ben seni en iyi eğitecek yerin okul olduğunu düşünüyorum 2-3 dengesiz yüzünden de böyle bir şey yapmamanı düşünüyorum gerekirse ailen idareye şikayet etsin durmazsa polise git en kötü amcan dayın baban araya girsin Allah'ın izniyle onlar senden uzaklaşacaktır. Bu arada benim de boyum bos uzun değil kilo da pek yok duruş önemli çok pısırık durmayacan.

Yeni konular

Geri
Yukarı