Açık öğretim Bilgisayar Programcılığı okumak mantıklı mı?

Hocam okumayın demiyorum ki. Dediklerimi yanlış yönlendiriyorsunuz. Yukarıda ki arkadaş okumazsan iş bulmak aşırı zor dediği için öyle bir yorum yaptım. Dediklerimin arkasındayım. ODTÜ'ye gitseniz ve çalışmazsanız yine bir yere gelemezsiniz. Ama ortalama bir üni'ye gidin veya gitmeyin kendinizi geliştirin her türlü bir yere gelirsiniz.
Amaç zaten bir yerlerden başlayıp kendimi geliştirmek. Teknolojiye ilgim var. Hem bir şeyi çabalayıp da yapamamak, denememekten iyidir.

@serhatcandev İlk önce medeni tarzınızı sevdim. Teşekkür ederim.

Üniversite olmadan olmaz derseniz araya bunlar da kaynıyor. Ki siz ODTÜ, İTÜ kazananları belirtmediniz. Bunu da açıklamak isterim.

İstisnalar kaideyi bozmaz.
Öncekile rica ederim bende teşekkür ederim.

Hocam bence ikimiz de aynı şeyi savunuyoruz ama başka açıyla baktığımızdan ortaya gelemiyoruz.

Benim bahsettiğim üniversite okumadan da iş bulunabildiği. Siz burada karalara bağladınız ondan dolayı yorum yapma gereği duydum. Normal de yazmayacaktım.
Üzgünüm ama örgün bitirenler bile iş bulamıyor. Açık nasıl olacak hiç bilmiyorum. Bilmiyorum derken iç açıcı olmadığını söylemek istiyorum.

Benim demek istediğim olay tamamiyle kişiye bakıyor. ODTÜ'ye git ama çalışma bir yere gelemezsin. Üniversite okuma ama kendini gerçekten iyi bir şekilde geliştir her yere gelirsin.

Amaç zaten bir yerlerden başlayıp kendimi geliştirmek. Bir şeyi yapamamak, denememekten iyidir.
Öncelikle yazılım size uygun mu? Bununla alakalı bir sürü video var onları izlemenizi öneririm. Eğer ki uygun görüyorsan üniversiteye gidebilirsin seni arkadan iten bir şey olur bunun sayesinde daha da çok çalışabilirsin.

Hocam bence ikimiz de aynı şeyi savunuyoruz ama başka açıyla baktığımızdan ortaya gelemiyoruz.
Aynı gibi işte. Şekil farklı.
Siz burada karalara bağladınız ondan dolayı yorum yapma gereği duydum. Normal de yazmayacaktım.
İstisna olabilir. Can Değer'in başka bir videosunda;
  • 12-13 saniyede 100 km hızına çıkana Tofaş.
  • 7-8 saniyede 100 km hızına çıkana BMW.
  • 2-3 saniyede 100 km hızına çıkana Tesla.
Şeklinde diyor. Tam hartırlamıyorum ama araba örneği verdi. İzlemek isterseniz videoyu paylaşabilirim. Üniversite olmadan kendi yapacak olana bisikletle başlarsın diyor. Tamam onu Tesla yaparsın ama aradaki farkı görmek lazım.

Şeklinde diyor. Tam hartırlamıyorum ama araba örneği verdi. İzlemek isterseniz videoyu paylaşabilirim. Üniversite olmadan kendi yapacak olana bisikletle başlarsın diyor. Tamam onu Tesla yaparsın ama aradaki farkı görmek lazım.
Evet yani diyorum ya mesele kişiye de bağlı. Üniversite okumak isterdim aslında yazılımla alakalı ama 1 yıl sınava çalışmak istemiyorum. Zaten 1 yıldır kenimi geliştirmeye çalışıyorum. Belki de yanlış düşünüyorum yaşım da yavaştan ilerliyor ama bilemiyorum...

Üniversite'de size her şeyi noktası noktasına öğretmiyorlar. Sadece temelini öğretirler. Yine kendini geliştirmeniz lazım. Üniversite okumayıp kendini ciddi bir disiplinle geliştiren kişiler önünüze geçebilir.

Üniversite'de size her şeyi noktası noktasına öğretmiyorlar. Sadece temelini öğretirler. Yine kendini geliştirmeniz lazım. Üniversite okumayıp kendini ciddi bir disiplinle geliştiren kişiler önünüze geçebilir.
Evet, temel olabilir. Kendi kendine gelişen kişilerin iyi yerlere gelmesi çok büyük olasılık değil. Siber güvenlik, yazılım ve IT için bir işletme bitirmek var. Ve arkasını getirmek çabalayarak. Ama bir de ODTÜ ve İTÜ var aynı meslek üzerine. Zaten oraya giden emek veriyor. Bi' zahmet arasında fark olsun.

Şu an 2 yıllık okumam gereken bir bölüm var. Aynı zamanda işte çalışıyorum. Hem çalışıp hem 2 bölüm birden okumak zor olur mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı