Açık öğretim daha mı iyi?

omurkayracakir

Hectopat
15 yaşındayım ve meslek lisesinde 10. sınıfım. Biraz düşündüm, arkadaşlarımla tartıştım, araştırdım ve açık öğretimin daha iyi olduğunu düşünmeye başladım. Nedeni ise şu: Eğer dersleri salarsam sınıfta kalırım, hem ailemin parasına yazık olur hem de ailemden çok azar işitirim. Eğer derslere asılırsam çok stres yaparım ki haftada (beden ve rehberlik hariç) 14 dersimiz var, 9 saat ders görüyoruz ve yarım saatlik bir yürüme mesafesindeyim. Mantıklı yanları şunlar: Bir yandan haftada sadece 1 gün okula gidecek yani okuyabilicem yine. Bir işte çalışır (6-12 saat) cebime para gelir. 7/24 okul değil de artık kendime ait bir hayat yaşayabilicem, arkadaşlarımla vakit geçirip eğlenebilicem. Benden büyüklerin ve bu konuda bilgili olan kişilerin yorumlarını, düşüncelerini bekliyorum. Teşekkürler.

Bizim arkadaş da başlayacak. 20 yaşındayım, 2.3 senede mezun olursun demiş arkadaşa.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hedefiniz çok yüksek değilse hatta tek amacınız liseyi bitirmekse olabilir.

Gelecek kurma peşinde değilim. Lise mezunluğundan sonra yapabileceğim bir sürü iş var. Üstelik bazıları yüksek maaşlı ve cv istemiyor. Fazla yakın olmasa da zaman zaman ilanlar değişecek tabii. Zaten ailemle yaşıyorum ve kira ödemiyoruz.

Gelecek kurma peşinde değilim. Lise mezunluğundan sonra yapabileceğim bir sürü iş var. Üstelik bazıları yüksek maaşlı ve cv istemiyor. Fazla yakın olmasa da zaman zaman ilanlar değişecek tabii. Zaten ailemle yaşıyorum ve kira ödemiyoruz.

Üniversite hedefinde değilseniz kaydolun sizin fikriniz.
İş iştir, başarılar dilerim.

Açık lise en mantıklısı, bunu gerçekten diyorum. Üstte açık lise öğrencileri üniversite kazanamıyor algısı oluşmuş, onlara sakın aldırma. Hatta çoğu fen lisesi öğrencisi bile artık açık liseye geçiyor, sana öyle söyleyeyim. Açık lise adamdır, açık lise hakkında aklına takılan bir soru varsa konu açarak beni etiketleyebilirsin. Bilgiliyim, yardımcı olurum.

Açık lise en mantıklısı, bunu gerçekten diyorum. Üstte açık lise öğrencileri üniversite kazanamıyor algısı oluşmuş, onlara sakın aldırma. Hatta çoğu fen lisesi öğrencisi bile artık açık liseye geçiyor, sana öyle söyleyeyim. Açık lise adamdır, açık lise hakkında aklına takılan bir soru varsa konu açarak beni etiketleyebilirsin. Bilgiliyim, yardımcı olurum.

Teşekkürler. Peki ya benim saymadığım açık lisenin ne gibi avntaj ve dezavantajları var?

Yeni konular

Geri
Yukarı