Açık öğretim lisesi 2. dönem ders seçme işleminde hangi dersler seçilmeli?

Emir Bozat

Hectopat
Yer
Yalova/Merkez
Daha fazla  
Meslek
Öğrenciyiz aga.
Arkadaşlar selam.
2. dönem için kaydımı yenilettim şimdi mart ayındaki sınav için ders seçmem gerekiyor.
1. dönemde başarısız olan derslerimi tekrar seçmem gerek galiba değil mi? Ve seçmez isem ne oluyor?
Mesela 2.donem fizik dersi yerine kaldığım dersi seçsem oluyor mu? Yoksa hem 2. dönem hem de 1. dönem dersini mi seçmem lazım başarısız derslerim için?
@vhojens hocam bir bilginiz var mıdır?
ayrıca vhojens hocam basarısız dersleride seçeceksiniz demiştiniz ama en fazla 12 ders diyorç
Teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• 1706546376834.png
    1706546376834.png
    21,5 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:
Arkadaşlar selam.
2. dönem için kaydımı yenilettim şimdi mart ayındaki sınav için ders seçmem gerekiyor.
1. dönemde başarısız olan derslerimi tekrar seçmem gerek galiba değil mi? Ve seçmez isem ne oluyor?
Mesela 2.donem fizik dersi yerine kaldığım dersi seçsem oluyor mu? Yoksa hem 2. dönem hem de 1. dönem dersini mi seçmem lazım başarısız derslerim için?
@vhojens hocam bir bilginiz var mıdır?
Ayrıca vhojens hocam basarısız dersleride seçeceksiniz demiştiniz ama en fazla 12 ders diyorç.
Teşekkür ederim.

Seçebildiğin tüm zorunluları seç.

Başarısız olduğun zorunlulardan başlayıp seç o zaman riske atma ben Online iken girmiştim sadece doğal olarak hiç kalmadım. O yüzden sınavdan kalıp dersi seçmezsen bir şey olur mu bilmiyorum. Büyük ihtimalle diğer dönemde dururlar zaten sen seçene kadar.

Başarısız olduğun zorunlulardan başlayıp seç o zaman riske atma ben Online iken girmiştim sadece doğal olarak hiç kalmadım. O yüzden sınavdan kalıp dersi seçmezsen bir şey olur mu bilmiyorum. Büyük ihtimalle diğer dönemde dururlar zaten sen seçene kadar.
bu zorunlu olanlar yanında yıldız olanlarmıdır hocam? (*)

Bu zorunlu olanlar yanında yıldız olanlar mıdır hocam? (*)

Sanırım öyleydi yan tarafta zaten ya seçmeli ya da başka bir şey yazıyordu hatırlamadığım seçmeli olmayanları seç.

Zorunlulardan sonra seçebiliyorsan ekstra kredi için seçmeli de alabilirsin ama onlara da çalışman gerekir sonra Online da her türlü geçtiğin için hepsini dolduruyordum ben.

Geri
Yukarı