Açık öğretim lisesi kredi

lltan

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 11. sınıf 2. dönemde açık öğretim lisesine geçtim toplam 123 kredi ve toplam dönem 6 yazıyor dersleri seçtiğimde 43 kredi geliyor 166 kredi oluyor 170 olmuyor diğer dönem sinavlarina girdiğimde bu 170 kredi tamamlanır değil mi? Pek bilgim yok bu açık lise konusunda.

Evet, eğer ortak veya zorunlu dersin kalmadiysa. Secmeli derslerle krediyi tamamlayabilirsin. Zaten Secmeli derslerin amacı kalan krediyi tamamlamak.

Mezun olman için de 18 yaş ve üstü olmak, 170 krediyi gecmek ve tüm ortak ve zorunlu derslerden gecmek.

Ortak derslerden 3 defa gecemezsen, o dersten muaf olabiliyorsun.
Zorunlu derslerden muaf olamıyorsun.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar, 11. sınıf 2. dönemde açık öğretim lisesine geçtim toplam 123 kredi ve toplam dönem 6 yazıyor dersleri seçtiğimde 43 kredi geliyor 166 kredi oluyor 170 olmuyor diğer dönem sinavlarina girdiğimde bu 170 kredi tamamlanır değil mi? Pek bilgim yok bu açık lise konusunda.

Hiç sıkıntı etme zaten seneye tekrar ve tekrar girme hakların var ona bu dönemdekiler bitsin seneye tekrar ders veriyor sana seçtiğin dersleri onlardan istediğine girer direk mezun olursun.

Yeni konular

Geri
Yukarı