Açık öğretim sınavlarına girilmezse ne olur?

364809

Kilopat
Makaleler
1
Lise son açık öğrencisiyim. Kredim, alan kredim vesaire hepsi mezun şartlarını tamamlıyor. Bilgi eksikliği yüzünden 2.dönem sınavlarını ekledim. Bu sınavlara girmek istemiyorum ama sınavlar sitede duruyorlar.
Bu sınavlara girmez isem ne olur?
Sınavlara girip 50 altı puan alırsam ne olur, toplam kredimden düşer mi?

Vermeniz gereken zorunlu ders kalmadıysa mezun olursunuz diye biliyorum, zorunlu dersler verilmediği takdirde de dönem yenileme yapmak gerekebiliyor.

Toplam krediden düşme gibi bir olay yok. Zorunlu derslerinizi bitirdiyseniz girmenize gerek yok ayrıca mezun olmak için gereken dönem şartınıda doldurduysanız girmeyebilirsiniz.

Eger toplam krediden düşmüyor ise girmeyeceğim. İmam-hatip programında okuyorum, Kuran ve Arapça sınavlarımız yüz yüze oluyor. Zorunlu dersler bunlar mı oluyor?

Eger toplam krediden düşmüyor ise girmeyeceğim. İmam-hatip programında okuyorum, kuran ve Arapça sınavlarımız yüz yüze oluyor. Zorunlu dersler bunlar mı oluyor?

Ders seçimi yaparken o derslerin kredi değerleri ve zorunlu olup olmadığı yazar, lakin zorunlu veya opsiyonel eğer ki dersi bir kere seçtiyseniz sınavını vermeniz gerekir.

Ders seçimi yaparken o derslerin kredi değerleri ve zorunlu olup olmadığı yazar, lakin zorunlu veya opsiyonel eğer ki dersi bir kere seçtiyseniz sınavını vermeniz gerekir.

Ortak ve seçmeli olarak ayrılıyor dersler. Ben kaydet tuşuna basarak otomatik aldım dersleri. Anladığıma göre bu sınavları vermem gerekiyor değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı