Açık öğretime geçip işe başlamak mantıklı mıdır?

Esezdi

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Ortaokul 6'dayım. Yaklaşık 2-3 ay önce başka bir eve taşındım ve okulum taşındığım yere uzak kaldığından okul değişikliği yaptım. Önceki okulumdayken okul çok sıkmıyordu yani arkadaşlarla samimi bir ortam vardı. Ancak yeni okulumda işler berbat denilebilecek seviyede. Sınıf tam 42 kişi ve de sınıfın geneli tam anlamıyla çocuk gibi davranıyor. Konuştuğum 2-3 kişi var onlarla da çok samimi değiliz. Genellikle tenefüslerde boş boş duvara bakmaktan başka bi' şey yapmıyorum. Derslerimde başarılıyım ancak okul beni yine de bezdiriyor. Ortaokul konularının genel anlamıyla çok zor olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca malum bilgi çağındayız. Gerek internetten olsun gerek yakınlarımın eski kitaplarından bilgi edinebileceğim kaynak sayısı bir hayli fazla. Bu aralar açık öğretime geçip bir yandan okurken bir yandan da geleceğim için para biriktirmeyi düşünüyorum, en azından liseye kadar. Üniversiteden sonra iş bulamazsam hem iş tecrübem de olur; yeniden o çalışmış olduğum dala çırak olarak geri dönebilirim. Bu düşüncem ne kadar doğrudur sizce?

Okul tam bir vakit kaybı onda haklısın bence de geç. Ama tabii gideceğin yere bağlı olarak çok kıyak samimi ortama denk gelebilrsin lisede.

Geri
Yukarı