Açık öğretime geçmek

TraderFall

Hectopat
Ben %4 ile alım yapan İstanbul'da iyi denilebilecek bir Anadolu lisesinde okuyorum. Sınav haftasına gelince şunu fark ettim: Ben hiçbir şey öğrenmemişim.
Sınavlara yine son hafta çalıştım ve ortalamam 95 geldi. Şu anki sınavlar oldukça zordu. 10. sınıfların ortalaması matematik gibi bir derste 37 iken benimki 89.
Bu bana şunu öğretti, okul bana zaman kaybı yaşatmaktan başka bir işe yaramıyor. Okulda 8 saat zaman öldürmektense evde oturup çalışırım daha iyi diye düşündüm. Zaten asosyal birisiyim, arkadaş edinip sosyalleşmek için kendimi zorlamaktan da bıktım. Ben de açık öğretime geçmeyi düşünüyorum, hayalim tıp. Biraz araştırma yaptım, galiba kafama göre geçemiyorum. Konu hakkında bilgi sahibi olan var mı? İlla sınıfta kalmak mı lazım ve açık öğretim sistemi nasıl işliyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu anki sınavlar oldukça zordu. 10. sınıfların ortalaması matematik gibi bir derste 37 iken benimki 89.

10. sınıfların ortalaması 37 puan iken 89 puan alsam okumam. Zirvede bırakırım. 😱

Ben %4 ile alım yapan İstanbul'da iyi denilebilecek bir Anadolu lisesinde okuyorum.

Dershane gibi bir olayın varsa açık öğretim lisesi iyi olabilir ancak soru çözdürecek hoca bulabilirsen güzel olur. Doğru yaptığın sorular önemli değil, bilmediklerini yaptıracak birisi lazım. Maddi durumunuz dershaneye gitmeye yeterse; ki 2 yıl sınava hazırlanmaya çalışırsın ancak bu dersler seni bayarsa sıkıntı. Sonra hiç ders çalışmazsın ve emeklerin boşuna gider. Örgün okumak senin için daha iyi olacağını düşünüyorum.

Sınavlara yine son hafta çalıştım ve ortalamam 95 geldi. Şu anki sınavlar oldukça zordu.

Bunun iyi olduğunu düşünüyorum. Yanlış bilmiyorsam yüzdelik dilim iyi.

Ben de açık öğretime geçmeyi düşünüyorum, hayalim tıp.

12. sınıfta geç illa da geçeceğim dersen.

Geri
Yukarı