Neden herkes açık öğretime geçmek istiyor?

@botstepz, peki memnun musun? Kaçıncı sınıfta geçtin bir de?

Bu sene 12. sınıf olarak geçtim ve memnunum. Zaten konuları dershanede görüyorum ve anlamazsam YouTube'dan izleyerek rahatlıkla öğrenebiliyorum. Okulda fazla sosyal olduğumdan ve önemsiz derslerde bile test çözemememden kaynaklı olarak geçtim zaten. Geçme gibi bir düşünceniz varsa ve evde kendi düzeninizi kurabileceğiniz düşünüyorsanız düşünmeden geçin derim.

@strigoi, hocam okullar ciddi anlamda bozuldu. Sosyal üzerinden de konularını görebilirsiniz, okula isteyerek giden kişi sayısı çok az.
@botstepz, ben liseyi bitireli 9 sene oluyor. Sadece düşünceni merak etmiştim.

@strigoi, hocam okullar ciddi anlamda bozuldu. Sosyal üzerinden de konularını görebilirsiniz, okula isteyerek giden kişi sayısı çok az.
Doğrudur. Zaten kimsenin isteye isteye okula gittiğini düşünmüyorum ama açığa geçecek kadar da çaresiz kalındığını da düşünmüyorum. Açık daha sıkıntılıdır, kimse kimseyi takmaz daha da soyutlanırsın orada yani.

Okul dış görünüş olarak iyi görünüyor, iç tarafını görmeden fikir belirtmeyeyim.

Hani burada arkadaş illa birisi vardı diyorsunuz ya hani buyurun gelin bir ara hani insanlara bir bakın adam alkol bıçak taşıyor ben bununla arkadaşlık kurmammı bekliyorsunuz yalnız kalırım gene serserilere arkadaş olmam.

Hani burada arkadaş illa birisi vardı diyorsunuz ya hani buyurun gelin bir ara hani insanlara bir bakın adam alkol bıçak taşıyor ben bununla arkadaşlık kurmammı bekliyorsunuz yalnız kalırım gene serserilere arkadaş olmam.
Hocam bende elit bir semtte değil, bağcılarda yaşıyorum fakat çıkıyor 1-2 kişi ve onlarda yetiyor.

@botstepz, ben liseyi bitireli 9 sene oluyor. Sadece düşünceni merak etmiştim.

İsteyerek giden var mı ben bilmiyorum onu bilmiyorum ama böyle sorunlu serseriyi it kopuğu okula vermeyin ya bende bunun yüzünden sosyal anksiyete başladı zorbalıkda gördüm.
Hocam bende elit bir semtte değil, bağcılarda yaşıyorum fakat çıkıyor 1-2 kişi ve onlarda yetiyor.

1 2 kişi çıksa yeter 1 kişi olsa bile giderim ama düzgün olsun 300 kişilik okulda 1 tane efendi çocuk yok.

@370335, zorunlu eğitim var, yapacak bir şey yok.

Şu an lise 2'yim zorbalık bazen görüyorum hani okula isteyerek gitmiyorum inşallah okullar kapanir diyorum okumuyacak misin diyorlar bilgisayari alirim elinden diyorlar oysaki 15 senedir gördüğüm dışlanmanın zorbaligin açıklaması olamaz her gün ağlarım ben sorunlu bir kişiyim otizime benser bir teşhisim var alay ediyorlar sivilcemle kilomla.
@370335, zorunlu eğitim var, yapacak bir şey yok.

İlkokulda bile memfaat için seviliyordum ortaokulda kendimden kaç yas kucuklerle takiliyordum arkadaşım yoktu kendi akranlarıma gidince her gün gittim hep özek bir şey konuşucaz deyip beni dışlarlardı.

Yeni konular

Geri
Yukarı