Açık olan askeri liseler var mı?

t5bingusr9

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel Core i5-12500 3.0 GHz 4.6 GHz 18MB LGA1700P

Biostar B660MX/E DDR4 LGA1700p

Palit RTX3060 DUAL 12GB 192Bit GDDR6(LHR)

Crucial Ballistix 16GB (2x8) 3200MHz DDR4 CL16

500 GB Adata M. 2 SSD

500 GB Harddisk

650W Güç Kaynağı
Şu an 8. sınıf okuyorum ve askeri lise konusunu da düşünmeye başladım.
İnternette bir araştırma yaptım ama askeri liselerin darbe girişiminden sonra tekrar açılıp açılmayacağına dair bir bilgi kesin olarak bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

İnternette bir araştırma yaptım ama askeri liselerin darbe girişiminden sonra tekrar açılıp açılmayacağına dair bir bilgi kesin olarak bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.
Şu an açık olan bir askeri lise buılunmamakta.

Yardımınız için çok teşekkürler 🙂

@NightWist Hocam denizci liseleri tam olarak ne ve hangi liseler var?
Aslında onlar da birer meslek lisesi, okulda bulunan alan(lar) denizcilik ile alakalı olduğundan öyle diyorlar.

Mesela bizim burada bir okulun asıl adı İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ama alanları sağlıkla alakalı olduğu için sağlık meslek lisesi diyoruz o mantık.

Boş kontenjan sitesine gidip genel müdürlüğü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak seç, sonra liseyi okuyacağın bölgeyi seç. Karşına oradaki tüm meslek liseleri çıkacak, teker teker hangi alanlar var diye bakabilirsin.
Denizcilik, gemi yapımı alanları varsa o lise denizcilik meslek lisesidir.

Yok, darbeden sonra tüm askeri liseler kapatıldı. Ancak üniversitede MSÜ'ye girebilirsin.

Geri
Yukarı