R5 5600 için sıvı soğutma tavsiyesi

Buna bakabilirsin ama Lian Li nin fanları hakkında bir bilgim yok sadece marka olarak kaliteli işler yaptıkları için önerdim.

Cooler Master hem fan olarak hemde kalite olarak da iyi diyebilirim. Zaten attığım sitede ki yorumlarda kendini baya belli ediyor. Önermem deki sebep marka ve kalite olarak başarılı işler yapan firmadır. Ben kendim hiç kullanmadım ama kasa fanı olarak almayı düşündüğüm bir marka. Normal kasa fanını alırken sadece bazı yorumlarda fan ses yapıyor kronik arıza var diye gördüğüm için Asus tarafına yöneldim. Ama fiyat olarak kaliteli üründür. Kullanan veya bilgisi olan arkadaşlar varsa onlar sana daha iyi yardımcı olacaklardır. Ben sadece bu fiyat bandında alırsan seni üzme ihtimali düşük ürünleri verdim. Karar artık sana kalmış.
bakalım nolcak teşekkür ederim
5700X için DeepCool LE500 mars.
bu iyiymi almaya değermi ve bu fiyata ortalama en iyisi bumu acaba

Arkadaşımın R5 7600 işlemcisini AIDA 64 testinde 80 de tutuyor.
80 fazla bana göre.

70 i geçmemesi daha sağlıklı olur.

Şöyle diyebilirsiniz. Kuvvetli işlemciler bu sıcaklıklara çok rahatlıkla dayanabilir diye ama yüksek sıcaklıklar elektronik devrelerin uzun kullanımda ömrünü kısaltabilir. En azından ben bu şekilde düşünüyorum.

Son düzenleme:
80 fazla bana göre.

70'i geçmemesi daha sağlıklı olur.

Şöyle diyebilirsiniz. Kuvvetli işlemciler bu sıcaklıklara çok rahatlıkla dayanabilir diye ama yüksek sıcaklıklar elektronik devrelerin uzun kullanımda ömrünü kısaltabilir. En azından ben bu şekilde düşünüyorum.

İşencede 80 derece normal bir değer işlemci hiçbir zaman o yüklere çıkmayacağından.

İşencede 80 derece normal bir değer işlemci hiçbir zaman o yüklere çıkmayacağından.
80 derece de bana göre çok normal gelmiyor dediğiniz doğru ama. OCCT testi attı başka bir konuda 95 dereceyi görmüş maksimum. Normal değil bu.

Sıcaklıkları biz olabildiğince 70'in altında tutabilirsek işlemcinin ömrüde bir o kadar uzun olur.

7600 ve 7600x gibi işlemcilerde fabrikasyon 95 e sabitlenerek geliyor %100 yükte.
Doğrudur bilmiyorum ama benim asıl kasttettiğim şey işlemci 95 dereceye geldiğinde çevresinde bulunan fan anakart ram ekran kartı gibi bileşenlere ekstra ısı verecek. Buda işlemcinin kendisi dahil olmak üzere tüm bileşenlere ekstra yük verecek. Buda parçaların ömrünü 10 yıl değilde 8 yıla düşürecek. Ne kadar soğuk o kadar iyi benim prensibim

Fabrikasyona bağlı kalırsak 2 senede bir işlemci değişmeye gidebiliriz. Bana göre yanlış.

Doğrudur bilmiyorum ama benim asıl kasttettiğim şey işlemci 95 dereceye geldiğinde çevresinde bulunan fan anakart ram ekran kartı gibi bileşenlere ekstra ısı verecek. Buda işlemcinin kendisi dahil olmak üzere tüm bileşenlere ekstra yük verecek. Buda parçaların ömrünü 10 yıl değilde 8 yıla düşürecek. Ne kadar soğuk o kadar iyi benim prensibim
Ne kadar soğuk o kadar iyi zaten ama yeni amd işlemciler 95 dereceye ayarlı geliyor B serisi anakart varsa ayar yapınca düzeliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı