Açıköğretim Tercihi

balta1087

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Malum bugün tercihler başladı. Arkadaşlar önlisans 2 yıllık bir bölüm seçmek istiyorum. Eskişehir Anadolu Üniversitesinin bilgisayar programcılığı bölümü tercihlerde yok. Ben onu istiyordum. Ondan sonra Atatürk Üniversitesinin açıköğretim, bilgisayar programcılığı yazıyor sitede tercihlerde yok. Tercihlerde Bilgi Yönetimi yazıyor ama sitede Bilgi Yönetimi yok. Kafam çok karıştı. Bunlar neden olmuştur? İlk önce bunların cevaplarını sonra da bölüm önerisi yapabilecek varsa çok sevinirim. Özellikle bilgisayar üzerine olan bölümler olursa iyi olur. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uzaktan eğitimde ve açık öğretimde kademeli olarak bölüm kaldırılmakta. Geçen sene uzaktan eğitim mühendislikler kaldırılmıştı meclisin sayesinde. Amaç uzaktan masa başından mühendis yetişmezmiş. Sonrasında ise yine bu sene de yine bilişimle ilgili uzaktan ve açık öğretimlerin bölüm açması kısıtlanmıştır.

Puanın düşük muhtemelen. Seneye daha iyi hazırlanıp tekrardan gir.

Bu bölümün iş olanakları nelerdir?

@THE_MILLER Dediğin bölüm aklıma yattı. Peki ben 4 senelik lisans okurken, 2. seneyi bitirdiğimde önlisans olarak mezun olma ihtimali var mı? Bir yerden duydum ama doğru mu?

Hayır. Bir lisans programını tamamen bitirmen gerekiyor. Üstten ders alıp 3 -3,5 senede bitirebilirsin ama ön lisans diploması alma diye bir durum yok.

Senin bahsettiğin 2 senelik önlisans okuyup mezun olmak ardından 4 senelik lisansa tamamlamak için 2 sene okumaktır. İkisi farklı şeyler.

YBS'de kendini geliştirmene bağlı. Devlette YBS için özel bir çalışma şekli yok. Düz memur olursun en fazla. Özelde ise gerek muhasebe gerekse programlama alanlarından hangisine yoğunlaşıp kendini geliştirdiysen o tür alanlarda çalışabilirsin. Diploma kağıttan ibarettir, önemli olan kendini yetiştirmendir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı