Açıktan liseye geçiş nasıl yapılır?

trynewnickname

Centipat
Daha fazla  
Bir süredir açıktan liseye geçebilmek için kendimce araştırma yapıyordum. Şimdi ise elimde 2 tane seçenek var ve sizin fikirlerinizi duymak isterim.

1- Diyanet bakanlığına bağlı hafızlık kursu ile geçen kişiler olduğunu biliyorum ancak Açık Liseye Kolay Geçişin Yolu Hafızlık Kursuna Kayıt burada bu durum hakkında şikayette bulunmuşlar. Yeni bir karar alındımı bilmiyorum aranızda bilgi sahibi olan bir kişi varsa acaba en az 1 yıl hafızlık kursuna gitmem mi gerekiyor yoksa direkt kayıt olup geçebilir miyim açıktan liseye.

2- Taşıma yolu ile eğitime geçip açıktan liseye başvurmak. Taşıma yolu ile eğitim kapsamında olan bir köy bulmak benim için çok zor değil zaten Erzurum'da bolca tanıdığımız kişiler var oradan bir köy illaki bu kapsamdadır. Aranızda bu yolu deneyen varsa bu konu hakkında hepimizi bilgilendirebilirse çok iyi olur.

Şu anda okula gitmeyi bırakırsam, 10 günün ardından açıktan liseye geçebileceğim yani? Emin misiniz sonradan reddetmesinler başvuru mu?

Hocam sınıf tekrarına düştüğünüz zaman gidip geçebiliyosunuz sanırım niye 10 gün sonra geçebileceksiniz ki?

Hocam sınıf tekrarına düştüğünüz zaman gidip geçebiliyosunuz sanırım niye 10 gün sonra geçebileceksiniz ki?

Artı olarak açık liseye geçişler yarın kapanıyor ben geçemedim artık seneye tekrara kalınca geçeceğim.

Artı olarak açık liseye geçişler yarın kapanıyor ben geçemedim artık seneye tekrara kalınca geçeceğim.

Sınıf tekrarına düşmek için 10 gün özürsüz devamsızlık lazım.

Ayrıca şu an örnek olarak 11. sınıfım diyelim 2. dönem okula gitmeyip sınıf tekrarına düşersem seneye yapacağım başvurudan sonra bir daha 11. sınıftan başlayacağım değil mi? Ya da bu dönemde okula gidip 12. sınıfa geçince sınıf tekrarına mı düşmem daha iyi olur?

Sınıf tekrarına düşmek için 10 gün özürsüz devamsızlık lazım.

Okul bırakmaz 10 gün geçsen bile onlar ayarlar bence.

Ayrıca şu an örnek olarak 11. sınıfım diyelim 2. dönem okula gitmeyip sınıf tekrarına düşersem seneye yapacağım başvurudan sonra bir daha 11. sınıftan başlayacağım değil mi? Ya da bu dönemde okula gidip 12. sınıfa geçince sınıf tekrarına mı düşmem daha iyi olur?

11 bitir öyle açığa geçiş yap ben 12 oldum hiç gitmedim sınıf tekrarına düşmeyi bekliyorum yarı tatilde bırakmadılar beni hala geçiş yapamıyorum nedense ama iyi oldu çalışıyorum elime para geçiyor okula gidiceğime para kazanıyorum.

Okul bırakmaz 10 gün geçsen bile onlar ayarlar bence.

11 bitir öyle açığa geçiş yap ben 12 oldum hiç gitmedim sınıf tekrarına düşmeyi bekliyorum yarı tatilde bırakmadılar beni hala geçiş yapamıyorum nedense ama iyi oldu çalışıyorum elime para geçiyor okula gidiceğime para kazanıyorum.

Sınavlara falan giriyor musunuz? Yoksa tam anlamıyla okulu saldınız mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı