Açıktan örgün eğitime geçiş yapabilen var mı?

mizushudesuyo

Femtopat
Bir önceki konuda bahsetmiştim ama geçen birileri varsa kayıt süresi bitmeden, örgün eğitime geçebilir miyim? Çok az zamanım kaldı, yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Evet var. İlçe Milli Eğitimden gidip işlemlerimi halletmiştim boş kontenjan varsa gidebilirsin ama 2. dönem değildi benimki ilk dönem yaptım geçişi, onu araştırmanı tavsiye ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet var ilçe milli eğitimden gidip işlemlerimi halletmiştim boş kontenjan varsa gidebilirsin ama 2. Dönenm değildi benimki ilk dönem yaptım geçişi onu araştırmanı tavsiye ederim.
1 hafta oldu açığa geçeli, pek bir sorun yaratır mı? Araştırdım ama pek bir sonuç bulamadım, bu yüzden de buraya yazmak istedim. Eğer geçebilirsem yarın, okula gidip dilekçeyi verebilirim.

Örgünden açığa geçiş çok kolayken açıktan örgüne çok nadir görülen bir olay. Geçen sene bende bu ikilemde kalıp araştırmıştım fakat düzgün bir sonuç bulamadım. En iyisi okulunuza gidip idareye danışmak olacaktır. İnternette cidden az bilgi var

Örgünden açığa geçiş çok kolayken açıktan örgüne çok nadir görülen bir olay. Geçen sene bende bu ikilemde kalıp araştırmıştım fakat düzgün bir sonuç bulamadım. En iyisi okulunuza gidip idareye danışmak olacaktır. İnternette cidden az bilgi var
Büyük ihtimalle, idareye danışacağım. Normalde, açığa geçerken YKS'ye daha iyi bir şekilde çalışırım demiştim ama evde pek verimli olmadı. O yüzden, örgüne geçersem en azından verim alacağımı düşünüyorum.

Bir önceki konuda bahsetmiştim ama geçen birileri varsa kayıt süresi bitmeden, örgün eğitime geçebilir miyim? Çok az zamanım kaldı, yardımcı olursanız çok mutlu olurum.
Buralara bir göz atın. Bir de geçiş hakkında çok video var. Bakabilirsiniz. Güncelleme: çok bir şey bulamadım, videolara bakın. Ayrıca geçiş süresi bitmiş gibi geldi. Şubat ayının başında bitiyormuş tarzında bilgi veriyorlar videolarda. Araştırın. Halk Eğitim Merkezini aramanız veya geçeceğiniz okulu aramanız en iyisidir.

Dosya Ekleri

• gecis.PNG
    gecis.PNG
    64,3 KB · Görüntüleme: 207
Son düzenleme:
Buralara bir göz atın. Bir de geçiş hakkında çok video var. Bakabilirsiniz. Güncelleme: çok bir şey bulamadım, videolara bakın. Ayrıca geçiş süresi bitmiş gibi geldi. Şubat ayının başında bitiyormuş tarzında bilgi veriyorlar videolarda. Araştırın. Halk Eğitim Merkezini aramanız veya geçeceğiniz okulu aramanız en iyisidir.
Bu, geçebileceğim anlamına mı geliyor?

Bu, geçebileceğim anlamına mı geliyor?
Hocam Şubat ayında bitiyor diyorlar. Sanırsam kayıt tarihi bitti. Siz yine de bilgi alın. Ayrıca şunu buldum;
B- AÖL’den Örgün Eğitim Kurumlarına Geçiş: Açık Öğretim Lisesinde Ders Geçme ve Kredili Sistemi, örgün eğitim (devam zorunluluğu olan okullar) okullarda ise Sınıf Geçme Sistemi uygulanmaktadır.
1- Nakil şartlarını tutan öğrenci; a) Zorunlu eğitim çağının dışına çıkmamış olmak, b) Daha önceden örgün eğitim kurumunda 2 yıl üst üste sınıfta kalmamış olmak, c) Önceden örgün eğitim kurumlarından disiplin suçu ile uzaklaştırılmamış olmak,
2- Açık Öğretim Lisesinden tasdiknamesini alır.
3- Açık Öğretim Lisesinden örgün eğitim veren bir okula nakil yaptırmak isteyen öğrencilerin sınıf seviyesi, başarmış oldukları ortak derslere göre belirlenir. Açık Öğretim Lisesinden aldığı tasdiknameye göre öğrencinin sınıf seviyesini, Talim Terbiye Kurulu Başkanlığının 29.09.2014 tarih ve 93 sayılı kararına göre belirler.
4- Nakil ve geçiş için tüm bunlardan sonra başvuracağı eğitim kurumunun ya da ikametinin bulunduğu İlçe Milli Eğitim müdürlüğü Nakil Komisyonuna dilekçe ile başvurarak nakli gerçekleştirilir.

Hocam şunu buldum;
B- AÖL’den Örgün Eğitim Kurumlarına Geçiş: Açık Öğretim Lisesinde Ders Geçme ve Kredili Sistemi, örgün eğitim (devam zorunluluğu olan okullar) okullarda ise Sınıf Geçme Sistemi uygulanmaktadır. 1- Nakil şartlarını tutan öğrenci; a) Zorunlu eğitim çağının dışına çıkmamış olmak, b) Daha önceden örgün eğitim kurumunda 2 yıl üst üste sınıfta kalmamış olmak, c) Önceden örgün eğitim kurumlarından disiplin suçu ile uzaklaştırılmamış olmak, 2- Açık Öğretim Lisesinden tasdiknamesini alır. 3- Açık Öğretim Lisesinden örgün eğitim veren bir okula nakil yaptırmak isteyen öğrencilerin sınıf seviyesi, başarmış oldukları ortak derslere göre belirlenir. Açık Öğretim Lisesinden aldığı tasdiknameye göre öğrencinin sınıf seviyesini, Talim Terbiye Kurulu Başkanlığının 29.09.2014 tarih ve 93 sayılı kararına göre belirler. 4- Nakil ve geçiş için tüm bunlardan sonra başvuracağı eğitim kurumunun ya da ikametinin bulunduğu İlçe Milli Eğitim müdürlüğü Nakil Komisyonuna dilekçe ile başvurarak nakli gerçekleştirilir.
Eğer şartlar böyleyse tekrar geçebilirim, sanırım. Yine de okula sormam gerekiyor, görünüşe göre. Geçebilirsem İlçe MEB Müdürlüğüne mi, gitmem gerekiyor?

Geri
Yukarı