Açılan Taşınabilir Disk Çalışmıyor

s_l_c_n

Hectopat
Yer
ANKARA
Daha fazla  
Meslek
Çalışan - Öğrenci
İyi geceler arkadaşlar benim bir sorum olacak. Taşınabilir sabit disk kullanıyordum usb 3.0 uç tarafı içten kırılmış sonradan fark ettim. Sonra diski sökerek disk kutusu alıp açmayı planlıyordum ama işler istediğim gibi olmadı. Sabit diski bilgisayar görmedi ve biçimlendirme istedi bende mecbur biçimlendirerek verilerimi kurtardım ama hep bozuk diyor yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biçimlendirerek nasıl verileri kurtardınız?
Diski komple mi açtınız? Eğer öyle yaptıysanız diskiniz artık kullanılamaz hale gelmiştir.

İçini açtım sabit disk kutları var. Ondan aldım bilgisayara taktım okuyor ama biçimlendir dedi bende mecbur biçimlendirme yaptım. Ama üzerine şuan hiç bir veri yazmadım veri kurtarma programıyla verileri kurtarıyorum ama dosyalara hep bozuk diyor.

Biçimlendirdikten sonra verileri %100 kurtarmak çok zordur, üzerine yazmasanız bile. Her "biçimlendir" diyen bilgisayara kanmamanız lazım. Başka bir bilgisayarda da deneseydiniz böyle bir uyarı almadan verilerinizi kurtarabilirdiniz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı