Çözüldü Açılırken Siyah Ekran

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

S.T.R.A.N.G.R.

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sorun arkadaşımın Dell dizüstü bilgisayarında. Windows 7 32 bit kurulu. Açtığında, Windows logosu gelmeden önce siyah ekranda takılı kalıyormuş ve sol üstte yanıp sönen bir tire varmış. Bir süre bu durumda kaldıktan sonra reset atıyormuş bilgisayar. Sizce sorun neyden kaynaklanıyor olabilir, çözümü nedir?

Yardım eden herkese şimdiden teşekkürler :)

Sorun arkadaşımın Dell dizüstü bilgisayarında. Windows 7 32 bit kurulu. Açtığında, Windows logosu gelmeden önce siyah ekranda takılı kalıyormuş ve sol üstte yanıp sönen bir tire varmış. Bir süre bu durumda kaldıktan sonra reset atıyormuş bilgisayar. Sizce sorun neyden kaynaklanıyor olabilir, çözümü nedir?

Yardım eden herkese şimdiden teşekkürler :)
Bilgisayar açılırken _ işareti çıkması HDD'de sorun var demektir büyük olabilirde küçük olabilirde bu gözükme süresine göre de değişir. CHKDSK HDD'yi tarayan güzel bir uygulamadır Windows ile beraber gelir. Bana da oldu ama reset atmıyordu atıyorsa da ben farketmiyordum. Bu yöntemle çözdüm:

Reset attıktan sonra Windows'a giriyor mu ?

Giriyorsa diski CMD'den chkdsk :C /f komutunu girin. İşlem bittikten sonra bilgisayarı yeniden başlatın.

Hayır, maalesef Windows'a girmiyor :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Temiz bi format attık düzeldi :) Herkese teşekkürler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı