Açılış esnasında boot1:error hatası

alpican6161

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, aşağıdaki donanıma OS X Mavericks sistemini başarı ile kurdum. Ses ve internet mevcut ve animasyonlar akıcı. Herhangi bir problem yok

• İntel i5 3470
  • Nvidia 9400gt 1gb
  • Gigabyte z68p-ds3

Ancak anakartımın sürücüsünü kurarken kendiliğinden chameleon bootloader yüklemişti. Onun hemen ardından (restart atmadan) clover bootloader kurdum. Sistem kurulumun başarı ile tamamlandığını söylese de sistemi harddisk üzerinden başlatamadım.

Forumdaki ilgili makalelerde kurulum ekranında OS X Mavericks kurduğum sistemi unmount etmemi ve terminal üzerinden bazı kodlar girmem gerektiğini okudum ve aynen uyguladım. Fakat yinede sonuç alamadım. Disk listesinde Apple_HFS karşısında disk1s4 vardı. Kodları oraya göre optimize ettim ve dosyaların kopyalandığı bilgisini de terminal bana iletti. Zaten başka uygulayacağım bir bölüm yok.

Sistem AHCI modunda ve biosum UEFI değil. Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.

Bir türlü olmadı. Sistemi USB üzerinden başlattım. Sıfırdan FakeSMC ve Chameleon bootloader yükledim.Bootloader kuruldu ancak mac'i görmediği için direk windows mbr'ye atlıyordu.

Ben de tekrar clover kurdum. Ancak bu sefer durum öyle bir karıştı ki sistem boot0ss hatası veriyor. İşin asıl sıkıcı yanı, sistem artık USB ile boot olmuyor. Harddisk ile de olmuyor. Ve hatadan sonra windows MBR'ye geçiş yapmıyor. Fikri olan paylaşırsa çok memnun olurum.

Ne karışık bir iş arkadaş. :/ taa okurken ben yoruldum. 2-3 aydır ben de uğraş içindeyim kaç defa sistem silip kurdum, hep aynı hatalar, hep aynı yollar.. Ne işletim sistemiyse insanı baya sınıyor. Tabii kaşınanlar bizler. :) Umarım PC için Mac kampanyası ses bulur da alacağımızı alırız. Sana da kolay gele @alpican6161.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı