Bootloader kuramama - boot0: done / boot1: error

semun160

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul, Turkey
Daha fazla  
Arkadaşlar Mac kurulumunu yaptım ama bir türlü sistemi usb olmadan başlatamadım. Clover, Chameleon ve Chimera' yı denedim ama hepsinde de sonuç aynı "boot0ss error" diye bir hata geliyor. Bootloader meselesini nasıl aşabilirim?

Sistemim:

• Acer Aspire 5742G
  • İntel i5 460M 2.53ghz
  • İntel HD 3000
  • Nvidia Geforce gt 420m
  • Atheros AR9287 wireless

- - - Güncellendi - - -

Arkadaşlar ne yaptıysam bootloader kuramadım format attım sadece mac var ama hala hata veriyor. Şimdi verdiği hata "boot0: done / boot1: error" diye yazıyor.

Bilgisayarınızda windows da kurulu sanırım. Windows7 kurulum cd sini takarak sistemi onarın. Windows açılacaktır. Sonra windows üzerine easyBCD programını kurarak maclı ve windowslu dualboot ayarlayabilirsiniz. Bundan sonra bilgisayarınız açılırken ilk önce windows un boot ekranı gelerek size hangi sistemin açılacağını soracaktır. Bu menüden mac ı seçerseniz mac için kurduğunuz clover veya chameleon boot ekranı gelecektir. Yani iki farklı boot ile işinizi sağlama almış oluyorsunuz. Ben bu yöntemi kullanıyorum. Eğer sisteminizde windows kurulu değilse bu okuduklarınızı unutun =))

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı