Clover Bootloader - boot1: /boot 6 Hatası

Burak Savaşkan

Hectopat
Merhaba arkadaşlar.
Uzun uğraşlar sonucunda Mavericks'i videolu anlatım rehberinizden kurmayı başardım :) Ancak Clover Bootloader ve Clover Configurator ile ilgili anlatılanları yaptıktan sonra flash diskİ çıkarıp Clover'ı açmaya çalıştığım zaman siyah ekranda; boot1: /boot6 şeklinde bir hata alıyorum. Bu hatayı nasıl aşabilirim acaba? Daha önceden bu tarz bir sorun ile karşılaşan bir arkadaşımız varsa yardımcı olabilir mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sorun genelde MBR sistemlerde oluyor. Varsa UEFI desteği, UEFI kurulum yapın. Yoksa 4K sektör diskten dolayı sorun yaşıyorsunuzdur. Zorlu bir süreçle bootloader'ı elle komut girerek yazmanız gerek.

Dediğim gibi UEFI desteği varsa UEFI kurun:

ASUS VivoPC'ye Mac OS X ve Windows 8 Kurulum Rehberi » Technopat

Merhaba Recep Bey,
SSD diskli Asus N56VZ de yapıyor bu sorunu. Dün cevap yazamadım forumdan ceza aldığım için. Ancak dün gündüz 4 5 defa daha kaldırıp yeniden kurdum. Chamelon bootloader ile de denedim ama aynı yerde takıldım.UEFI desteği var sanırım bu cihazda ve ben hep uefi üzerinden giderek sonuca ulaşamadım. Ayrıca Anlatımlarda Hep Win8 üzerinden Gidilmiş. Ben Win7 üzerinden denemeler yapıyorum. Usb üzerinden Clover çalıştırıp Win7 yi aç dediğim zaman Win7 de boot edilmiyor ayrıca. Bootlarder a elle komut girerek UEFİ'siz kurulumu nasıl yapabilirim. Videolu anlatım var mı acaba ?

Windows 7'yi Uefi modda kurmadığınız için, bu sorunla karşılaşıyorsunuz. UEFİ'yi devre alıp, Mavericks kurulumunu yapın, daha sonra Windows 7'yi UEFİ Modda kuralım. Konunuzu takip etmem için cevap yazarken beni şu şekilde etiketleyin. @parrhesia

merhaba @@parrhesia,

Multibeast içindeki bootloader ile denediğimde hdd üzerinden sorunsuz boot etti. Şu Anda HDD üzerinden Boot Edebiliyorum.Sistemi tam olarak kurunca çok detaylı bir resimli anlatım yapacağım Asus N56VZ kullanan arkadaşların Windows 7 ile Mavericks i aynı anda kullanmak isteyenler için. Şu anda driverlar ile uğraşıyorum. Sadece Etherneti kurabildim. Ekran Kartı Dual Görünüyor. Birisi NVidia Geforce GT 650M diğeri İntel HD4000 Graphics görünüyor. Ancak efektler aynı windowstaki gibi ekran kartı driver ı yüklenmemiş gibi oluyor. Bunun bir çözümü var mıdır ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı