Açılışta alınan ''ACPI BIOS Error'' hatası nedir?

Fueren

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Intel© Core™ i7-4510U CPU @ 2.00GHz × 2
Ekran kartı: NVIDIA Geforce 840M
İşletim Sistemi: Arch Linux
Masaüstü Ortamı: Gnome 46.1
Laptop modeli: ASUS X555LN
Meslek
Öğrenci
Bilgisayar her açılırken biraz siyah ekranda bekleyip bir hata veriyor.

20240303_121636.jpg
Hata bu. Ayrıca bilgisayar kapanırken aynı güç tuşuna basılı tutup kapatıyormuşum gibi bir ses çıkıyor klik diye.

Bilgisayar her açılırken biraz siyah ekranda bekleyip bir hata veriyor.

Hata bu. Ayrıca bilgisayar kapanırken aynı güç tuşuna basılı tutup kapatıyormuşum gibi bir ses çıkıyor klik diye.

Güvenli modda açılıyor mu bilgisayar?
Veya bilgisayar da başka bir işletim sistemi var mı Windows dışında?

Güvenli modda açılıyor mu bilgisayar?
Veya bilgisayar da başka bir işletim sistemi var mı Windows dışında?

Güvenli modda açılmıyor ve sadece Windows 11 yüklü Zorin OS'la beraber.

Güvenli modda açılmıyor ve sadece Windows 11 yüklü Zorin OS'la beraber.

Zorin OS'un dosyaları bu hatanın kaynağı olabilir, okudugum bilgiye göre Zorin OS u silip dener misiniz

Zorin OS'un dosyaları bu hatanın kaynağı olabilir, okudugum bilgiye göre Zorin OS'u silip dener misiniz?

Zorin OS'u silemem şu anda hocam. Başa bir yolu yok mu bu işin?

Eğer işletim sistemi sorunsuz çalışıyorsa bu gibi hataların pek bi önemi yok. Genelde sizin bilgisayarınızda olan bir BIOS işlevinin veya cihazın Linux tarafından tanınamaması sorunu oluşur. Bilgisayar kapanırken çıkan click sesinin de eğer kullanılan distro tarafından eklenmediyse Linux ile bir alakası yok, muhtemelen HDD kaynaklıdır.

Eğer işletim sistemi sorunsuz çalışıyorsa bu gibi hataların pek bir önemi yok. Genelde sizin bilgisayarınızda olan bir BIOS işlevinin veya cihazın Linux tarafından tanınamaması sorunu oluşur. Bilgisayar kapanırken çıkan Click sesinin de eğer kullanılan distro tarafından eklenmediyse Linux ile bir alakası yok, muhtemelen HDD kaynaklıdır.

SSD kullanıyorum hocam. Windows kullanırken yeniden başlatınca da öyle bir ses çıkıyordu ama kapanırken fanlar yavaşça kapanıyordu. Bunda aniden fanlar dönerken klik sesiyle kapanıyor. Linux Mint'te öyle değildi.

Benim bildiğim yok. Eğer varsa başka arkadaşlar yardımcı olabilir. İyi sosyaller.

Yeni konular

Geri
Yukarı